Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Змішана форма навчання: в регіоні триває робота з облаштування укриттів

2 листопада 2023 - 11:25

Відповідно до рішення Ради оборони Запорізької області 36 закладам освіти погоджено проходження навчального процесу у змішаному форматі. Серед них 11 шкіл-інтернатів, 5 приватних шкіл, 14 закладів професійно-технічної освіти, 5 коледжів та 1 заклад вищої освіти. За змішаною формою навчання здобувають освіту понад 9 тисяч учнів.

Очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко проінспектував 6 закладів, де наразі триває ремонт укриттів, аби оцінити їхню готовність прийняти учнів. Орієнтовно 20 освітніх закладів зможуть перейти на змішану форму навчання з наступного року. 

Відповідно до проєктів, капітальний ремонт в них має завершитись на початку грудня. Роботи проводять за рахунок державної субвенції та місцевих бюджетів. Загальна сума коштів складає - 58,1 млн. грн: з державного бюджету на облаштування укриттів в закладах освіти Запорізької області спрямовано 34,8 млн. грн. цільової субвенції (постанова КМУ від 28 квітня 2023 року № 419), а співфінансування з місцевих бюджетів становить 23,2 млн. грн. (40%).

Попри численні заклики пришвидшити роботу, не всі відповідальні особи належно поставились до своїх обов'язків: існує ризик порушити встановлені терміни. Це зокрема пов'язано з корективами, внесеними підрядниками вже після початку робіт, та недостатньою кількістю будівельників на об’єктах. Очільник Запорізької ОВА зауважив, що у разі виявлення прогалин необхідно якомога швидше відпрацювати проблемні питання з профільними структурами.

  • Пріоритетне завдання влади - створити для дітей безпечний та комфортний освітній простір. Нагадую керівникам установ, що головна вимога для переходу на змішану форму навчання - наявність, облаштованість та належний стан укриттів, - наголосив Юрій Малашко. 

Як зазначив очільник ЗОВА, серед основних вимог до укриттів - безпека, оснащена санітарна зона, наявність двох виходів, можливість забезпечити безперебійне енергопостачання тощо. Крім цього, посадовець наголосив що спільно із ДСНС ведуться роботи щодо оснащення сховищ системами протипожежного захисту, а фахівці проводять систематичні перевірки щодо відповідності сховищ усім вимогам.

Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності


 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ