Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Змішана форма навчання: в регіоні триває робота з облаштування укриттів

2 листопада 2023 - 11:25

Відповідно до рішення Ради оборони Запорізької області 36 закладам освіти погоджено проходження навчального процесу у змішаному форматі. Серед них 11 шкіл-інтернатів, 5 приватних шкіл, 14 закладів професійно-технічної освіти, 5 коледжів та 1 заклад вищої освіти. За змішаною формою навчання здобувають освіту понад 9 тисяч учнів.

Очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко проінспектував 6 закладів, де наразі триває ремонт укриттів, аби оцінити їхню готовність прийняти учнів. Орієнтовно 20 освітніх закладів зможуть перейти на змішану форму навчання з наступного року. 

Відповідно до проєктів, капітальний ремонт в них має завершитись на початку грудня. Роботи проводять за рахунок державної субвенції та місцевих бюджетів. Загальна сума коштів складає - 58,1 млн. грн: з державного бюджету на облаштування укриттів в закладах освіти Запорізької області спрямовано 34,8 млн. грн. цільової субвенції (постанова КМУ від 28 квітня 2023 року № 419), а співфінансування з місцевих бюджетів становить 23,2 млн. грн. (40%).

Попри численні заклики пришвидшити роботу, не всі відповідальні особи належно поставились до своїх обов'язків: існує ризик порушити встановлені терміни. Це зокрема пов'язано з корективами, внесеними підрядниками вже після початку робіт, та недостатньою кількістю будівельників на об’єктах. Очільник Запорізької ОВА зауважив, що у разі виявлення прогалин необхідно якомога швидше відпрацювати проблемні питання з профільними структурами.

  • Пріоритетне завдання влади - створити для дітей безпечний та комфортний освітній простір. Нагадую керівникам установ, що головна вимога для переходу на змішану форму навчання - наявність, облаштованість та належний стан укриттів, - наголосив Юрій Малашко. 

Як зазначив очільник ЗОВА, серед основних вимог до укриттів - безпека, оснащена санітарна зона, наявність двох виходів, можливість забезпечити безперебійне енергопостачання тощо. Крім цього, посадовець наголосив що спільно із ДСНС ведуться роботи щодо оснащення сховищ системами протипожежного захисту, а фахівці проводять систематичні перевірки щодо відповідності сховищ усім вимогам.

Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності


 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 728-го дня війни

СБУ повідомила про підозру власнику Інтернет-провайдера, який налагоджував зв’язок російським спецслужбам у тимчасово окупованому Енергодарі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Рашисти завдали 516 ударів по 17 населених пунктах

Допоки ми не зрадили своїй меті, справа полеглих героїв жива

В обласному центрі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Робота без бар’єрів: компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна отримати через Дія

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні

Окупанти завдали 435 ударів по 19 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 726-го дня війни

В Запорізькій області створять Регіональний координаційний штаб з питань приведення об’єктів фонду захисних споруд у належний стан