Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Мешканців Запорізької області закликають вакцинувати тварин від сказу

4 грудня 2023 - 12:00

Під час брифінгу в офіційному медіацентрі при ЗОДА генеральний директор Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, головний державний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко розповів про протидію сказу у регіоні.

В Україні за останні 20 років щорічно реєструється 1 – 7 випадків гідрофобії у людей. За медичною допомогою з приводу покусів звертається 70 – 110 тисяч осіб, при цьому антирабічна допомога надається 20 – 30 % постраждалим.

Тарас Тищенко також зазначив, що у минулих роках проводили вакцинацію, розкидаючи приманки з вакцинами на території області. Зараз через ведення бойових дій це неможливо.Тому небезпека зараження домашніх тварин сказом зросла. Власникам тварин рекомендується регулярно прищеплювати своїх улюбленців та вести документацію про вакцинацію. 

У разі нападу потерпілим треба промити рану водою, обробити спиртом і звернутися до лікаря для прийняття рішення щодо проведення курсу лікування проти сказу.

  • Якщо вас вкусила домашня тварина, важливо визначити, чи вона була вакцинована. У випадку кусання чужої тварини слід звертатися до власника за документами про вакцинацію. Якщо тварина не пройшла профілактику або це неможливо визначити, треба обов’язково звертатися до лікарів. Саме вони визначать, чи потрібно постраждалому пройти курс терапії, - зазначив головний санітарний лікар.


Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 728-го дня війни

СБУ повідомила про підозру власнику Інтернет-провайдера, який налагоджував зв’язок російським спецслужбам у тимчасово окупованому Енергодарі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Рашисти завдали 516 ударів по 17 населених пунктах

Допоки ми не зрадили своїй меті, справа полеглих героїв жива

В обласному центрі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Робота без бар’єрів: компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна отримати через Дія

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні

Окупанти завдали 435 ударів по 19 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 726-го дня війни

В Запорізькій області створять Регіональний координаційний штаб з питань приведення об’єктів фонду захисних споруд у належний стан