Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Мешканців Запорізької області закликають вакцинувати тварин від сказу

4 грудня 2023 - 12:00

Під час брифінгу в офіційному медіацентрі при ЗОДА генеральний директор Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, головний державний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко розповів про протидію сказу у регіоні.

В Україні за останні 20 років щорічно реєструється 1 – 7 випадків гідрофобії у людей. За медичною допомогою з приводу покусів звертається 70 – 110 тисяч осіб, при цьому антирабічна допомога надається 20 – 30 % постраждалим.

Тарас Тищенко також зазначив, що у минулих роках проводили вакцинацію, розкидаючи приманки з вакцинами на території області. Зараз через ведення бойових дій це неможливо.Тому небезпека зараження домашніх тварин сказом зросла. Власникам тварин рекомендується регулярно прищеплювати своїх улюбленців та вести документацію про вакцинацію. 

У разі нападу потерпілим треба промити рану водою, обробити спиртом і звернутися до лікаря для прийняття рішення щодо проведення курсу лікування проти сказу.

  • Якщо вас вкусила домашня тварина, важливо визначити, чи вона була вакцинована. У випадку кусання чужої тварини слід звертатися до власника за документами про вакцинацію. Якщо тварина не пройшла профілактику або це неможливо визначити, треба обов’язково звертатися до лікарів. Саме вони визначать, чи потрібно постраждалому пройти курс терапії, - зазначив головний санітарний лікар.


Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ