Запоріжець Іван Горбенко розпочав власну справу з виготовлення меблів ще в 2003 році. Однак із початком повномасштабної війни пріоритети змінилися – Іван пішов на фронт. Після звільнення зі служби ветеран повернувся до бізнесу та розширив виробництво за допомогою державного гранту.
Свій шлях у меблевій справі Іван розпочав ще понад 20 років тому майже випадково. Тоді друг, який виготовляв меблі у гаражі, запропонував йому спробувати зробити щось власними руками із залишків матеріалів. Особливим спогадом для ветерана залишився момент, коли він уперше отримав заробіток за власноруч виготовлений виріб.
– Я змайстрував одну полицю під квіти і одну – під телефон. Наші знайомі дали змогу виставити їх у меблевому магазині. І вже за кілька місяців я купував ДСП листами. Перша продана полиця – 15 гривень. Я з ними тоді бігав по квартирі від радості. Це було щось неймовірне – заробити власними руками, – з усмішкою згадав підприємець.
Довгий час Іван працював на одному із запорізьких промислових підприємств. Але сім років тому вийшов на пенсію та зареєструвався як фізична особа-підприємець.
– Я оформив ФОП, орендував великий цех, купив професійне обладнання й почав виробляти меблі вже на серйознішому рівні, – розповів Іван.
Коли в лютому 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення, підприємець не одразу зміг покинути справу – на той момент у нього працювало п’ятеро людей і потрібно було завершити справи. Першого квітня 2022 року він добровільно пішов у військо.
– Наш батальйон перший рік воював на Запорізькому напрямку – Новоданилівка, Нестерянка, Щербаки, – поділився ветеран.
Вже коли батальйон розформували, Івана перевели на службу в 92 штурмову бригаду. Він пройшов важкі бої на Бахмутському напрямку, Харківщині. В червні 2024-го – демобілізація й повернення додому.
Згодом Іван знову взявся за власну справу – цього разу з новими планами. Вирішив зосередитися на виготовленні меблів у стилі лофт. Проте замовлення на виготовлення корпусних меблів все одно надходять. На розвиток бізнесу Іван отримав державний грант через портал «Дія». Придбав нове обладнання: форматно-розкрійний та свердлильний станки та професійні пили.
– Я не став чекати грантові кошти – робота вже була. Але коли гроші надійшли, одразу розширив виробництво. Зараз і корпусні меблі виробляємо, і лофт – два напрямки. Робота йде, замовлення є, все добре, – розповів підприємець.
Наразі у цеху працює ще один працівник. Його офіційне працевлаштування – обов’язкова умова для отримання гранту. За необхідності Іван залучає й додаткових людей із числа знайомих і побратимів.
Ветеран мріє розширити бізнес, збудувавши власний цех. Він упевнений: після перемоги на меблеву галузь чекає справжній бум.
– Коли закінчиться війна, люди почнуть активніше оновлювати житло, замовляти меблі. Тому думаю, що розширення бізнесу буде однозначно, – поділився він.
За перші місяці роботи вдалося виготовити близько 800 одиниць продукції, зокрема кухні, шафи, меблі для квартир. Замовлення розписані на кілька місяців наперед.
– Треба хоч раз спробувати попрацювати на себе. Коли отримуєш перші гроші, зароблені власними руками, – це особливе відчуття. Сам собі господар. Після цього ти вже інакше не зможеш, – переконаний Іван Горбенко.