Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Євген Мироненко обговорив з сімейними лікарями проблеми в наданні ментальної допомоги

27 лютого 2024 - 17:15

З минулого року медичні працівники первинної ланки почали проходити підготовку за програмою mhGAP, яка вчить їх допомагати пацієнтам із симптомами депресії, гострої реакції на стрес, тривоги, безсонням тощо.

Заступник голови ЗОДА Євген Мироненко поспілкувався з сімейними лікарями, які пройшли таке навчання, та керівниками лікувальних закладів регіону, де людям вже допомагають долати проблеми ментального здоров’я. 

Мета зустрічі - обговорити механізм функціонування послуги з психологічної підтримки та зрозуміти, з якими проблемами стикаються медичні працівники після того, як до їх обовʼязків додалось це завдання. 

  • В Запорізькій області функціонує Координаційний центр підтримки цивільного населення. Одним з основних напрямків його діяльності є підтримка ментального здоров’я людей. Як показує практика, рівень довіри до сімейних лікарів є вищим ніж до вузьких спеціалістів. Саме тому в рамках Всеукраїнської програми, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, минулого року розпочалося масштабне навчання сімейних лікарів та педіатрів за курсом mhGAP, - зауважив Євген Мироненко. 

Зокрема говорили про професійне вигорання фахівців та потребу у проведенні тренінгів з самодопомоги. За словами регіонального куратора з питань ментального здоров’я Сергія Дружиніна, важливо піклуватись про психологічний стан лікарів, адже вони працюють безпосередньо з пацієнтами та стають вразливими до негативних чинників, що можуть заважати їхній роботі. 

Нагадуємо, що кожен третій сімейний лікар може надавати послугу з ментального здоров’я. Спеціалісти, які пройшли навчання за програмою mhGAP, можуть допомагати пацієнтам, а за необхідності – направити до профільного фахівця. 

Знайти спеціаліста поруч можна на онлайн-мапі на сайті НСЗУ, або за телефоном 16-77.

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ