Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Євген Мироненко обговорив з сімейними лікарями проблеми в наданні ментальної допомоги

27 лютого 2024 - 17:15

З минулого року медичні працівники первинної ланки почали проходити підготовку за програмою mhGAP, яка вчить їх допомагати пацієнтам із симптомами депресії, гострої реакції на стрес, тривоги, безсонням тощо.

Заступник голови ЗОДА Євген Мироненко поспілкувався з сімейними лікарями, які пройшли таке навчання, та керівниками лікувальних закладів регіону, де людям вже допомагають долати проблеми ментального здоров’я. 

Мета зустрічі - обговорити механізм функціонування послуги з психологічної підтримки та зрозуміти, з якими проблемами стикаються медичні працівники після того, як до їх обовʼязків додалось це завдання. 

  • В Запорізькій області функціонує Координаційний центр підтримки цивільного населення. Одним з основних напрямків його діяльності є підтримка ментального здоров’я людей. Як показує практика, рівень довіри до сімейних лікарів є вищим ніж до вузьких спеціалістів. Саме тому в рамках Всеукраїнської програми, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, минулого року розпочалося масштабне навчання сімейних лікарів та педіатрів за курсом mhGAP, - зауважив Євген Мироненко. 

Зокрема говорили про професійне вигорання фахівців та потребу у проведенні тренінгів з самодопомоги. За словами регіонального куратора з питань ментального здоров’я Сергія Дружиніна, важливо піклуватись про психологічний стан лікарів, адже вони працюють безпосередньо з пацієнтами та стають вразливими до негативних чинників, що можуть заважати їхній роботі. 

Нагадуємо, що кожен третій сімейний лікар може надавати послугу з ментального здоров’я. Спеціалісти, які пройшли навчання за програмою mhGAP, можуть допомагати пацієнтам, а за необхідності – направити до профільного фахівця. 

Знайти спеціаліста поруч можна на онлайн-мапі на сайті НСЗУ, або за телефоном 16-77.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 362 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему