Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Євген Мироненко обговорив з сімейними лікарями проблеми в наданні ментальної допомоги

27 лютого 2024 - 17:15

З минулого року медичні працівники первинної ланки почали проходити підготовку за програмою mhGAP, яка вчить їх допомагати пацієнтам із симптомами депресії, гострої реакції на стрес, тривоги, безсонням тощо.

Заступник голови ЗОДА Євген Мироненко поспілкувався з сімейними лікарями, які пройшли таке навчання, та керівниками лікувальних закладів регіону, де людям вже допомагають долати проблеми ментального здоров’я. 

Мета зустрічі - обговорити механізм функціонування послуги з психологічної підтримки та зрозуміти, з якими проблемами стикаються медичні працівники після того, як до їх обовʼязків додалось це завдання. 

  • В Запорізькій області функціонує Координаційний центр підтримки цивільного населення. Одним з основних напрямків його діяльності є підтримка ментального здоров’я людей. Як показує практика, рівень довіри до сімейних лікарів є вищим ніж до вузьких спеціалістів. Саме тому в рамках Всеукраїнської програми, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, минулого року розпочалося масштабне навчання сімейних лікарів та педіатрів за курсом mhGAP, - зауважив Євген Мироненко. 

Зокрема говорили про професійне вигорання фахівців та потребу у проведенні тренінгів з самодопомоги. За словами регіонального куратора з питань ментального здоров’я Сергія Дружиніна, важливо піклуватись про психологічний стан лікарів, адже вони працюють безпосередньо з пацієнтами та стають вразливими до негативних чинників, що можуть заважати їхній роботі. 

Нагадуємо, що кожен третій сімейний лікар може надавати послугу з ментального здоров’я. Спеціалісти, які пройшли навчання за програмою mhGAP, можуть допомагати пацієнтам, а за необхідності – направити до профільного фахівця. 

Знайти спеціаліста поруч можна на онлайн-мапі на сайті НСЗУ, або за телефоном 16-77.

Читайте також