Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область готується до опалювального сезону і можливого блекауту – завершено перші тендери на закупівлю потужних генераторів

10 вересня 2024 - 18:45

Прифронтова Запорізька область активно готується до старту опалювального сезону та ймовірного блекауту. Про це під час брифінгу повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.

– Це надзвичайно складна задача – у дуже стислі терміни встановити та ввести в експлуатацію генераційне та когенераційне обладнання, – заявив Іван Федоров.

За словами начальника ОВА, КП «Водоканал» вже провело тендери на закупівлю трьох генераторів загальною потужністю до 5 МВт. Їх встановлять протягом найближчих чотирьох місяців. 80% витрат профінансують міжнародні партнери, ще 20% – виділять з обласного бюджету.

До зимового періоду готується і Концерн «Міські теплові мережі». Вже закуплено три когенераційні установки загальною потужністю 7,5 МВт. Їх планують встановити та вести в експлуатацію до середини листопада. 

За словами Івана Федорова, триває тендерна процедура із закупівлі ще восьми когенераційних установок потужністю 2,5 МВт кожна. Її проводить UNDP (ПРООН). Також триває процедура із закупівлі трьох установок по 0,5 МВт. Їх поставлятиме Уряд Нідерландів. 

– На базі Запорізької облдержадміністрації створять робочу групу. Вона перевірятиме готовність об'єктів критичної інфраструктури до опалювального сезону. Наша мета – забезпечити кожен об'єкт необхідною генерацією на випадок тривалого відключення електропостачання, – підсумував Іван Федоров.

Крім того, облдержадміністрація продовжує переговори з міжнародними партнерами про надання додаткових генераторів для формування резерву.

Читайте також

Богатирське багатоборство та плавання: досягнення запорізьких спортсменів на всеукраїнській арені

Стартує набір на програму лідерства для культурних інституцій

Електронний кабінет пацієнта: понад 100 тисяч українців вже авторизувалися

«Окремий героїзм – бути комунальником під час війни», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.03.2026

Упродовж доби окупанти завдали 735 ударів по 43 населених пунктах Запорізької області

«Міжнародні партнерства сьогодні – це про спільну роботу над безпекою, енергетичною стійкістю та майбутнім відновленням України», – заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна

Понад чверть життя на війні: історія запорізького морпіха, який пройшов полон і став інструктором з нацспротиву

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.03.2026

Упродовж доби окупанти завдали 780 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

«Вони – свідомі громадяни та патріоти своєї країни», – у Запоріжжі вшанували памʼять полеглих українських добровольців

Перша психологічна та домедична допомога: запорізьких підлітків навчали, як підтримати близьких у надзвичайній ситуації