Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Джерела електрогенерації, обладнання для медзакладів та ДСНС: голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив потреби регіону з представниками Європейської Комісії

21 листопада 2024 - 15:40

Забезпечення Запорізької області будівельними матеріалами для відновлення пошкоджених ворогом будинків, додатковими джерелами електрогенерації та обладнанням для місцевих медичних та надзвичайних служб. Ці та інші питання голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив із делегацією Генерального директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення (DG ECHO).

– З вересня росіяни почали обстрілювати Запоріжжя керованими авіабомбами. За ці кілька місяців ми маємо понад 1,5 тис. пошкоджених або зруйнованих будинків. Наш найбільший виклик – якнайшвидше їх відремонтувати. Однак для цього потрібна велика кількість будівельних матеріалів, – зазначив Іван Федоров.

Очільник облдержадміністрації підкреслив, що ворог руйнує й енергетичну інфраструктуру регіону. Наразі 4 тисячі містян залишаються без світла.

– Ми спробуємо підʼєднати великі дизельні генератори до багатоквартирних будинків, які вже декілька діб залишаються без електроенергії. Якщо нам це вдасться,  Запорізькому регіону знадобиться понад 200 потужних дизгенераторів на цю зиму, – підкреслив голова ОДА.

Також когенераційні установки дозволять Запорізькій області успішно пройти опалювальний сезон. За словами Івана Федорова, цьогоріч Запоріжжя отримає обладнання для генерації додаткових 30 МВт електроенергії. Цього вистачить для роботи централізованих систем опалення та водопостачання. Ціль на наступний рік – отримати 100 МВт додаткової генерації для медзакладів, соціальної сфери тощо.

Заступник генерального директора DG ECHO Ганс Дас зазначив, що чимало обладнання із запасів Європейського Союзу вже передані Україні. Зокрема, генератори, медичне устаткування тощо.

Ще одне питання, яке обговорили на зустрічі, – готовність регіону до можливих надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути через тимчасову окупацію росією Запорізької атомної електростанції.

– Група Європейської комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення у співпраці з ДСНС та відповідними українськими міністерствами розробила рекомендації, як покращити готовність до масштабних інцидентів. Звісно, ми сподіваємось, що цього ніколи не станеться. Але ви можете розраховувати на необхідну допомогу від нас, – зауважив заступник генерального директора DG ECHO Ганс Дас.

Іван Федоров повідомив, що обласна влада спільно з ДСНС розробила план дій на випадок надзвичайних ситуацій. Його відпрацювання проходять регулярно. Основним компонентом є евакуація населення із 50-кілометрової зони ураження. Далі – медична допомога громадянам, очищення автомобілів, будинків тощо.

– Те, що робить росія, є абсолютно неприйнятним. Ми тут, щоб допомогти Запорізькій області. Робимо все можливе: фінансуємо проєкти гуманітарної допомоги, які впроваджуються через різних партнерів, дбаємо про логістику, безоплатно надаємо генератори, машини швидкої допомоги, обладнання для служб із надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я, – підсумував Ганс Дас.

Читайте також

Відпочинок, який запам’ятається надовго: перші 100 юних запоріжців повернулися з проєкту «Карпатська зміна»

Як зробити простір доступним: Мінрозвитку та ЛУН Місто презентували практичний посібник

«Лідерство у постійних змінах – завжди готові»: запорізькі лікарі взяли участь у міжнародній конференції

Контакти державних та громадських організацій, які допомагають тим, хто пережили СНПК та їх родинам уЗапорізькій області

Замість милиць – басейн: ветерани у Запоріжжі доводять, що спорт сильніший за поранення

ПРЯМА ЛІНІЯ із Гнатюком Михайлом Васильовичем

Літні канікули: основні ризики та поради лікарів для безпечного відпочинку дітей

Вступ з ТОТ: що потрібно знати абітурієнтам та їхнім родинам

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.06.2026

Рекомендації звільненим з полону Захисникам, родинам та медіа

Діалог влади та бізнесу: літній сезон без податкових ризиків – правила роботи для розважального бізнесу

Впродовж доби окупанти завдали 749 ударів по 46 населених пунктах Запорізької області.