Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Родини зниклих безвісти військовослужбовців можуть отримати пенсію по втраті годувальника: роз’яснення Міністерства у справах ветеранів

22 січня 2025 - 12:30

Члени сімей військових, які зникли безвісти, мають право оформити пенсію по втраті годувальника. Як це зробити, роз’яснює Міністерство у справах ветеранів.

Відповідно до закону, пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї особи, якій надано статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, незалежно від тривалості страхового стажу. Дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Пенсію можуть отримувати:

  • діти до 18 років;

  • студенти до 23 років, які навчаються за денною формою;

  • діти-сироти до 23 років;

  • чоловік, дружина або батьки з інвалідністю чи пенсійного віку;

  • особи, які доглядають за дитиною до 8 років;

  • члени сім’ї, які втратили джерело засобів до існування через зникнення годувальника.

Право на пенсію виникає через місяць після внесення інформації про зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Розмір пенсії становить 50 % пенсії за віком годувальника для одного непрацездатного члена сім’ї та 100 % – для двох і більше, розподілених між ними рівними частками.

Для оформлення пенсії необхідно:

1. Подати заяву про розшук до поліції.

2. Отримати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти.

3. Звернутися до сервісного центру ПФУ з пакетом документів, що включає заяву, свідоцтва про народження або шлюб, ідентифікаційний код, довідку про склад сім’ї, витяг із реєстрів тощо.

Додатково під час воєнного стану зберігаються виплати у розмірі 100 тисяч гривень членам сімей військовослужбовців, які зникли безвісти.

Читайте також

Перші кроки в медицині: понад тисячу школярів Запорізької області познайомилися із Запорізьким державним медико-фармацевтичним університетом

Бердянськ – Фастів: зустрічі, обмін досвідом та культурна програма

«Гроші ходять за вчителем»: нова модель фінансування професійного розвитку педагогів

BLOOM для бізнесу: у Запорізькій області триває прийом заявок до міжнародної програми з підтримки підприємців

Запорізьких підприємиць запрошують до участі у Глобальному жіночому мітапі

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1355-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.11.2025

Упродовж доби окупанти завдали 367 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

У Запоріжжі привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва

Впродовж доби окупанти завдали 651 удар по 17 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.11.2025