Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі відкривають навчально-практичний центр: тут готуватимуть фахівців, яких не вистачає бізнесу

21 лютого 2025 - 13:00

Вже незабаром на базі Запорізького вищого професійного училища моди та стилю відкриється сучасний навчально-практичний центр. Це місце, де майбутні стилісти, візажисти, швачки, кравці та адміністратори відпрацьовуватимуть навички у сучасних майстернях та лабораторіях.

Навчання, яке веде до роботи

Уже зараз роботодавці відчувають дефіцит кваліфікованих фахівців. Малий і середній бізнес шукає професіоналів, які вміють не лише красиво говорити про моду, а й створювати її власними руками. Саме тому центр стане справжнім мостом між освітою та ринком праці.

– Наше завдання – дати учням не просто знання, а реальні практичні навички. Тепер вони працюватимуть на тому ж обладнанні, яке використовується у салонах, ательє та студіях краси. Це означає, що випускники будуть повністю готові до роботи. Бізнес отримає фахівців, які не потребують довгого навчання чи адаптації, а одразу можуть приносити результат, – розповів директор училища Сергій Кривоніс.

Скільки коштує інвестиція в майбутнє

Центр реалізовано за Урядовим проєктом «100 майстерень». Запорізьке училище отримало 5,5 тис. грн із державного бюджету, 2,485 тис. грн – із обласного. Ще 1,4 млн грн власних коштів заклад витратив на ремонт приміщень.

Для кравців встановили сучасні промислові швейні машини, парогенератори, розкрійні столи, петельні машини та навіть обладнання для створення вишивки. Для перукарів – обладнали професійні робочі місця з дзеркалами, інструментами та спеціальним освітленням. Візажисти матимуть комфортні зони для навчання з професійною косметикою та обладнанням. Також облаштовано майстерні, де учні навчатимуться мистецтву презентації та ведення клієнтів.

– Тут створено всі умови для того, щоб навчитися професії, якою можна заробляти. Наші учні вже під час навчання зможуть стажуватися в салонах краси, ательє та бутиках. Для них це реальна можливість знайти свою першу роботу ще до випуску, а для бізнесу – шанс отримати підготовлених фахівців, – додав Сергій Кривоніс.

Роботодавці вже чекають на випускників

Підприємці підтверджують: центр дасть молоді те, чого їм не вистачало – доступ до сучасного обладнання.

– Як директор швейного виробництва я хочу, щоб до мене приходили професіонали. Люди, які не бояться шити трикотаж, білизну, верхній одяг. І я бачу, що зараз училище дійсно дає такі навички. Тут є сучасне швейне устаткування, парогенератори, навіть вишивальні машини. Тепер, коли до мене приходить випускник, мені не страшно довірити йому дороге обладнання, бо він уже вміє з ним працювати, – розповіла директорка ТОВ «Софія» Світлана Бережна.

Можливість для всіх

Центр буде доступним не лише для молоді, а й для дорослих, ветеранів, переселенців та всіх, хто хоче змінити професію. Завдяки державним ваучерам запоріжці зможуть безоплатно пройти курси та отримати нові навички для швидкого працевлаштування.


Читайте також

Яскравий старт новорічних свят: діти пільгових категорій зустрілися зі святим Миколаєм

Загадки чарівного гуцульського краю: запорізькі діти відвідали святкову виставу в театрі імені В. Г. Магара

Діти, вірші та гарний настрій: на острові Хортиця знову працює курінь святого Миколая

Янголи, вірші та дитячі мрії: святий Миколай завітав до запорізького дитячого садочка

Коріння памʼяті: у Запоріжжі висадили ще 95 дерев на честь полеглих Захисників і Захисниць

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.12.2025

У День Збройних Сил України Василівська громада вшанувала Захисників та Захисниць України

Біль втрати та невідомості: в Запоріжжі родинам передали нагороди полеглих або зниклих безвісти за особливих обставин воїнів

У Запоріжжі відзначили військових та ветеранів з нагоди Дня Збройних Сил України

Загалом упродовж доби окупанти завдали 729 ударів по 25 населених пунктах Запорізької області

Пам'ятаємо кожного: 85 нових дзвіночків зʼявилися на Дереві пам’яті

Діалог влади та бізнесу: електронні сервіси ПФУ – крок до цифрового офісу