Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Третя річниця повномасштабного вторгнення: Запоріжжя обʼєдналося в молитві за Україну

24 лютого 2025 - 15:15

Сьогодні в Україні відзначають Національний  день молитви. Відповідну постанову ухвалила Верховна Рада України. З молитви розпочався день і в Запоріжжі. Вона об’єднала очільників християнських конфесій та керівництво області у спільному прагненні захисту України, її Захисників і Захисниць. 

У Незламному хабі зібралися представники Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Євангельських Християн-Баптистів, Християн Віри Євангельської, а також керівництво Запорізької облдержадміністрації, обласної та міської рад. Захід розпочався з Державного гімну України та хвилини мовчання за полеглими Захисниками та Захисницями України. Потім учасники читали уривки з Біблії, після яких священники виголошували молитви. 

– Сьогодні вранці, прокинувшись, всі згадали події, які відбувалися з нами три роки тому. Дякуючи Збройним Силам України, ми продовжуємо жити у вільній державі – Україні. У Запоріжжі, за декілька десятків  кілометрів від лінії фронту, ми будуємо майбутнє та об’єднуємо наших людей. Найбільша втрата для нас – це наші люди, які роз’їхалися по світу або залишилися в окупації. Найбільше надбання – це єдність. Єдність навколо України та віра в нашу перемогу, – зазначив голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров.

Під час молитви згадували не тільки тих, хто зараз на полі бою, а й усіх героїв, які віддали життя за незалежність України у різні часи.

– Війна почалася не в цьому тисячолітті. Кожен, хто поклав своє життя за свободу України – чи під Берестечком, чи під Крутами, чи сьогодні на Донбасі, – ми пам’ятаємо кожного. І докладаємо всіх зусиль, щоб підтримати родини загиблих, – підкреслив Преосвященний Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський.

На завершення учасники виконали духовний гімн «Боже великий, єдиний, Нам Україну храни». 

Читайте також

Пам’ятка щодо дій у разі виникнення блекауту

Підприємці Запоріжжя та області!

«Зимовий вступ»: нові можливості для запорізьких вступників

Уряд вніс зміни до регламентів хімічної продукції: бізнес отримає більше часу для переходу на нові стандарти

Підтримка запорізького бізнесу в умовах війни: нульові ставки податків на землю та нерухомість

ПРЯМА ЛІНІЯ із Щербаковим Олександром Валерійовичем

Снігопад в Запорізькій області: як комунальники протистояли наслідкам негоди

«Пліч-о-пліч всеукраїнські студентські ліги»: в Україні стартувала реєстрація спортивних команд

Податки захищають: дізнавайтеся все про податки і власний внесок у захист країни

Мандрівка мрії: діти Роздольської громади відвідали гостинне Прикарпаття

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.01.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 821 удар по 27 населених пунктах Запорізької області.