Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Субсидія на оренду житла для ВПО: вигідно і переміщеним особам, і власникам житла

3 березня 2025 - 14:00

Держава забезпечує власникам житла, які здають його в оренду переселенцям, компенсацію податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) або єдиного податку та військового збору. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Таким чином власники помешкань можуть долучитися до підтримки співвітчизників, які через війну змушені були залишити власні домівки. Це дасть їм змогу отримувати «білий дохід» від оренди житла, не хвилюючись через те, що податки «з'їдять» велику частину їхніх доходів.

Субсидією на оренду житла можуть скористатися внутрішньо переміщені особи, які

  • виїхали з окупованих рф регіонів або із зон бойових дій і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах України, а їхнє житло знищене або непридатне для проживання;

  • хочуть орендувати індивідуальне житло, але не мають достатньо коштів для цього;

  • орендують житло і витрачають на нього суттєву частину своїх доходів.

Важливо! Субсидія на оренду житла надаватиметься за умови, що:

  • орендар і орендодавець не повʼязані родинними відносинами;

  • орендар не отримує від держави допомогу на проживання ВПО;

  • орендодавець приміщення вже не отримує на нього компенсацію за програмою «Прихисток».

При цьому родина ВПО може одночасно отримувати і субсидію на оренду, і субсидію на житлово-комунальні послуги.

Оформити її можна:

  • офлайн – у найближчому сервісному центрі ПФУ або центрі надання адміністративних послуг;

  • онлайн – через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток (з використанням електронного підпису, він має бути і у власника житла, і у ВПО).

 

Читайте також

10 років на варті порядку: Управління патрульної поліції Запорізької області відзначило річницю створення

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.04.2026 Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 726 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

Повторний ворожий удар по Запоріжжю

Підсумки виконання програм та плани на майбутнє: відбулось засідання Ради ВПО при Запорізькій ОДА

Ворог атакував Запоріжжя посеред дня

Етика та безбар’єрність: запорізькі медики навчались, як комунікувати з ветеранами

Чорнобиль – 40 років потому: як в Запоріжжі вирішують проблеми ліквідаторів атомної аварії

Які є реальні потреби бізнесу в роботі з ветеранами: підприємців запрошують долучитися до опитування

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.04.2026 Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 711 ударів по 35 населених пунктах Запорізької області

«Незламним людям нескореної країни»: у Запоріжжі 20 волонтерів отримали знаки народної пошани