Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Україні зросла захворюваність на кір – медики закликають вакцинуватися

11 березня 2025 - 13:00

В Україні різко зросла кількість хворих на кір – у 2024 році захворюваність зросла більш ніж у шість разів порівняно з попереднім роком. Найбільше випадків зафіксовано в Закарпатській, Чернівецькій та Одеській областях. У деяких регіонах вже спостерігаються спалахи, і ситуація може погіршитися. Про це під час брифінгу повідомив лікар-епідеміолог Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Костянтин Гілевич. 

Перший випадок кору за п’ять років у Запорізькій області

Попри високе охоплення щепленнями в січні поточного року в Запоріжжі підтвердили перший за останні п’ять років випадок кору. Захворіла 39-річна жінка.

– Для Запорізького регіону цей випадок можна вважати завезеним. Жінка перебувала у Львові за два тижні до появи симптомів, – зазначив Костянтин Гілевич.

Проте загалом у Запорізькій області рівень вакцинації дітей досить високий: у 2024 році 98 % малюків до року отримали щеплення, серед шестирічних дітей цей показник сягнув 99,7 %.

Прихована загроза кору 

Лікарі наголошують: кір – не просто дитяча інфекція, а небезпечна хвороба, яка може мати важкі ускладнення.

– Кір не має специфічного лікування, а його ускладнення можуть бути смертельними. Захворювання може викликати отит, запалення легень, ураження нервової системи. А ще є ризик розвитку підгострого склерозуючого паненцефаліту – смертельного захворювання мозку, яке може проявитися через роки після перенесеного кору, – пояснив Костянтин Гілевич.

Останній великий спалах кору в Україні був у 2017–2019 роках, і тоді зафіксували смертельні випадки. Медики попереджають: якщо рівень вакцинації впаде, ситуація може повторитися.

Як захиститися від кору?

Єдиний спосіб захиститися від хвороби – вакцинація. В Україні використовується комбінована вакцина КПК (кір, паротит, краснуха). Процедура безоплатна, препаратами забезпечені всі медзаклади регіону, що надають послуги з вакцинації. 

– Вакцинація проводиться двічі: у 12 місяців і в 6 років. Якщо дитина не отримала щеплення вчасно, його потрібно надолужити. Мінімальний інтервал між двома дозами – один місяць. Для проведення вакцинації слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра, –  підсумував фахівець.


Читайте також

Зупинимо торгівлю людьми: інформаційна кампанія Нацполіції та фонду International Justice Mission

Здоровий спосіб життя: інформаційна кампанія від МОЗ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 31.01.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1019 ударів по 33 населених пунктах Запорізької області

Оперативність та якість: за допомогою нової спецтехніки у Вільнянській громаді виконують ремонти на мережах водопостачання

Податкові канікули для запорізького бізнесу: питання та відповіді

Покоління, що творить майбутнє: запорізьке студентство приєдналося до другого Національного форуму талановитої молоді

Відновлення електропостачання у Запорізькій області: як уникнути різких стрибків напруги

До 1,5 млн грн на розвиток бізнесу ветеранів і ветеранок: стартував новий грантовий конкурс «Варто: 4 роки підтримки»

Ворог вже вдруге поцілив по спальному мікрорайону Запоріжжя

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1436-го дня війни

Загалом упродовж доби окупанти завдали 799 ударів по 33 населених пунктах Запорізької області