Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1113-го дня війни

12 березня 2025 - 21:00

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Провів сьогодні Ставку – Технологічну Ставку. Передусім – щодо наших дронів і далекобійних ударів українських дронів. Провели аналіз застосування нещодавно: якість ударів, результати застосування, найбільш ефективні зразки дронів. Були і військові, і урядовці, і, головне, – наші виробники дронів та іншої зброї. Багато технічних деталей встигли обговорити сьогодні. Ключове – треба збільшувати можливість нашої зброї долати російські РЕБ та протиповітряну оборону. Звісно, ми говорили й про те, як іще наростити виробництво: ще потрібні контракти, фінансування, інвестиції від наших партнерів. Виробники пропонували конкретні технологічні рішення. За десять днів ми повернемося до цих питань, і потрібні відповіді на все, що звучало сьогодні. Наше українське виробництво дронів і постійна модернізація дронів – це одна з ключових частин системи стримування Росії, яка потрібна для гарантування безпеки України довгостроково, і також це буде наша міжнародна перевага – те, як ми зможемо експортувати безпеку після цієї війни. Вже зараз – величезний інтерес наших друзів у світі до українських розробок, до наших можливостей, наших технологічних виробництв. Українці показали в цій війні, як багато можуть робити дрони для захисту позицій та збереження життя людей, показали, як важливо постійно розвивати безпілотну складову. Звісно, це буде нашою, зокрема, економічною перевагою у відносинах із іншими партнерами. Але після війни. Зараз нам потрібно значно збільшувати ефективність застосування української зброї, і все, що буде досягнуто для української безпеки зараз, працюватиме на Україну протягом років і десятиліть.

Водночас продовжуємо нашу роботу й на дипломатичному напрямку – для того, щоб якнайшвидше забезпечити всі необхідні умови для тиску на Росію, для реального миру. Очікую доповіді української делегації, що працювала в Саудівській Аравії, і готуємо нові завдання для нашої дипломатії. Потрібно рухатися до миру. Потрібно рухатися до гарантій безпеки. Потрібно звільняти наших людей. Ми налаштовані працювати максимально швидко з нашими партнерами. Головне – це здатність наших партнерів забезпечити готовність Росії не обманювати, а реально завершувати війну.

Зараз російські удари не припиняються. Щоночі – під сотню «шахедів» проти України. Постійно – ракетні удари, і є, на жаль, влучання по нашій цивільній інфраструктурі, по портах, зокрема в Одесі. Вчора там було ураження цивільного судна – якраз вантажили пшеницю, напрямок – Алжир. Люди загинули, громадяни Сирії. Мої співчуття. Були також поранені, їм надано необхідну допомогу. Будь-яке намагання Росії «петляти» буде чітким доказом для всіх, що саме Росія не хоче миру. З чіткими висновками світу. Я дякую всім, хто допомагає нам захищати життя і хто працює заради надійного гарантування безпеки. Зараз час, коли багато що вирішується. Я дякую всім, хто допомагає.

Слава Україні!

 

Читайте також

Турбота про кожного: у Запорізькій ОДА провели чергову гарячу лінію для жителів області

Стартував прийом заявок на компенсацію вартості агротехніки українського виробництва для бізнесу та комунальних підприємств

За матеріалами СБУ засуджено трьох колаборантів, які працюють на державу-агресора

Загалом впродовж доби окупанти завдали 808 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1467-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.03.2026

Змішані єдиноборства, дзюдо та богатирське багатоборство: поєдинки спортсменів на міжнародній арені

Матеріальна допомога військовим у 2026 році: як отримати

Грантові можливості для молоді з малих територіальних громад: стартував конкурс проєктів

Загалом впродовж доби окупанти завдали 781 удар по 36 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1466-го дня війни