Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сезон активності кліщів: запорізькі ентомологи нагадують про небезпеку

2 квітня 2025 - 16:00

З приходом весни традиційно зростає активність кліщів. Ці паразити становлять особливу загрозу, оскільки є переносниками низки серйозних захворювань. Про методи захисту від укусів кліщів розповіла під час брифінгу ентомолог Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Інна Комариця.

За словами ентомолога, цього року через укуси іксодових кліщів до лікарень Запорізької області вже звернулося близько 50 людей. 

– Небезпека іксодових кліщів полягає в їх здатності переносити низку серйозних захворювань. Це, зокрема, кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма, або лайм-бореліоз, та інші недуги, – розповіла фахівчиня.

Для Запорізького регіону найбільш характерним наслідком укусів кліщів є саме хвороба Лайма. За останні роки в регіоні збільшилася кількість інфікувань цією хворобою – у 2024 році захворюваність зросла вдвічі порівняно з попереднім роком. З цієї причини ентомолог радить не забувати про елементарні правила безпеки під час прогулянок на природі.

– Кліщі зазвичай мешкають у траві або на нижніх гілках кущів – не вище одного метра від землі. Найчастіше паразитів можна зустріти в місцях з підвищеною вологістю, на захаращених територіях, де накопичуються купи сміття або хмизу. Щоб уникнути укусів слід правильно підбирати одяг для прогулянок на природі. Це має бути одяг світлих тонів, тому що на ньому кліщі краще помітні. Також кожні 15-30 хвилин необхідно проводити само- та взаємоогляди, аби вчасно виявити кліща на одязі чи тілі. У разі виявлення, його слід обережно зняти та знищити, наприклад, спалити, – зауважила  Інна Комариця. 

Якщо кліщ все ж таки вкусив, його треба якнайшвидше видалити. Професійно це можуть зробити у травматологічних пунктах або хірургічних кабінетах лікарень. Видалити паразита можна також самостійно. 

– Один з найпростіших способів – одягнути рукавички або іншим чином захистити руки та взяти кліща якомога ближче до хобітка. Далі слід обережно піднімати його вгору, розхитуючи з боку в бік, щоб не відірвати хобіток. Також можна використовувати тонку нитку. З неї роблять петельку, яку обережно підводять під хобіток кліща, – порадила ентомолог Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Інна Комариця. 

Весняний пік активності іксодових кліщів, який починається зараз, триватиме приблизно до кінця червня. 

 

 

Читайте також

Василівський район: виклики, здобутки та плани

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Запорізькій області стартує реєстрація на щорічну всеукраїнську акцію

Для військових та їхніх родин розширили соціальний супровід

Імена, що назавжди залишаться поруч

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 432 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1225-го дня війни

Освітній проєкт «Еліта UFuture»: тисяча школярів Запорізької області відвідають кращі підприємства України

«Війна принесла безліч болючих проблем, але й згуртувала нас», – голова Пологівської РДА Артур Крупський про життя громад Пологівщини

Запоріжжя відзначило День податківця України: кращі співробітники податкової отримали нагород

Героям – шана, ветеранам – підтримка: рішення Координаційної ради при ЗОВА