У Запоріжжі відкрився мобільний офіс поліції. Він стане місцем довіри, відкритості та взаємодії між правоохоронцями та громадою. На урочисте відкриття офісу завітали представники та представниці обласної та міської влади, Програми розвитку ООН в Україні, Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області, громад регіону, громадських організацій, правозахисники та рятувальники.
Мобільний офіс поліції покликаний підвищити ефективність та доступність поліцейських послуг. Особливо – для вимушених переселенців із тимчасово окупованих громад регіону.
– Ми сподіваємося, що такі мобільні офіси стануть в пригоді під час деокупації територій. Оскільки в такий спосіб можна швидко забезпечити робочі місця поліцейським, співробітникам ЦНАПів тощо, – повідомила голова ГО «Егіда-Запоріжжя» Антоніна Шостак.
У мобільному офісі Національної поліції планується регулярно проводити круглі столи з представниками та представницями громад, благодійних та волонтерських організацій. Під час таких зустрічей вирішуватимуть нагальні питання внутрішньо переміщених осіб, надаватимуть їм допомогу. Крім того, тут проводитимуться теоретичні та практичні заняття з громадської та мінної безпеки для жителів та жительок міста.
– Основною функцією цього мобільного офісу буде допомога людям. І ми будемо використовувати його для обміну думками та інформацією з громадянами. Крім того, це дуже зручна, сучасна й інклюзивна локація, – зауважив начальник Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області Артем Кисько.
Мобільний офіс поліції був створений за сприяння Програми розвитку ООН в Україні та фінансової підтримки Уряду Німеччини.
– Поліпшення довіри до поліції, прозорості у взаємодії між правоохоронцями та громадськістю – це одне з ключових наших завдань. Мобільний офіс дає розуміння людям, що в надзвичайних ситуаціях поліція буде завжди поруч, – наголосила спеціалістка з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми розвитку ООН в Україні Федеріка Діспенца.
У новому офісі для поліцейських проводитимуть тренінги з вибухотехніками, парамедиками, кінологами тощо. Мобільність, доступність і безбар’єрність – особливості цього реалізованого проєкту.
– Ми вдячні донорам, що такі програми реалізовуються в Запорізькій області. Завдяки нашій спільній роботі втілюються в життя найкращі ініціативи, які стануть прикладом для всієї України, – підсумував заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко.