Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

70 років із наукою, університетом і Запорізьким краєм: у Запоріжжі відзначили ювілей професора Володимира Кюрчева

23 червня 2025 - 20:00

Колеги, випускники, науковці та представники влади зібралися, щоб привітати знаного вченого Володимира Кюрчева і подякувати за його внесок у розвиток аграрної освіти та науки в південному регіоні України.

Володимир Миколайович присвятив Таврійському державному агротехнологічному університету імені Д. Моторного понад 50 років свого життя. У 1981-му він закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства. Саме так тоді називався цей заклад освіти.  Потім пройшов шлях від асистента до професора, проректора, а з 2006 по 2021 рік очолював виш як ректор. Під його керівництвом університет здобув статус національного, отримав IV рівень акредитації, розширив технічну базу й відкрив нові спеціальності.

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров,  який свого часу був випускником Таврійського агротехнологічного університету, привітав заслуженого працівника освіти з ювілеєм.

– Ми з Володимиром Миколайовичем знайомі багато років. Це не просто мій ректор – це людина, яка стояла біля витоків мого шляху. Саме під час навчання в університеті я зробив свої перші політичні кроки, а в найбуремніші часи 2014-го ми разом стали на захист рідного Мелітополя. Я вдячний за ті якості, які Володимир Миколайович сформував у тисяч студентів: стійкість, патріотизм і відповідальність, – зазначив Іван Федоров, начальник Запорізької ОВА.

Сьогодні Володимир Кюрчев – радник ректора ТДАТУ, автор понад 250 наукових праць, понад 30 монографій та підручників, власник 100 патентів. У 2019 році в складі авторського колективу він став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. В день народження науковцю присвоїли звання «Почесний громадянин міста Мелітополь».

Вітання ювіляру лунали і від наукової спільноти, і від багатьох поколінь випускників, які сьогодні очолюють аграрні підприємства, працюють у державному секторі, розвивають громади.

– Я вдячний усім, хто був поруч на цьому шляху – колегам, друзям, студентам, моїй родині. А найголовніше – вдячний університету, якому віддав пів століття життя. Вірю, що разом ми пройдемо всі випробування й збережемо освітню та наукову силу нашого регіону, – зазначив ювіляр.

Читайте також

Інтелектуальний квіз до Дня молоді об’єднав 12 команд із Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 08.08.2025

На шляху до євроінтеграції: запорізьку молодь запрошують пройти курс «Вступ України до ЄС»

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1261-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 545 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Молодь прифронтових регіонів об’єднується заради спільних дій: у Запоріжжі відбувся Форум молодіжних рад

В Олександрівському районі Запоріжжя завершують відновлення пошкоджених будинків

Протягом наступної доби в Запоріжжі може відчуватися неприємний запах. Причина – несприятливі погодні умови

Допомога в розміщенні евакуйованих людей та організації шкільного харчування: Всесвітня продовольча програма ООН продовжує підтримувати Запорізьку область

Підготовка до нового навчального року в розпалі: чого очікувати учасникам освітнього процесу

Впродовж доби окупанти завдали 723 удари по 12 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1260-го дня війни