Крок до партнерства між молоддю та владою. Напередодні Дня Конституції голова Запорізької ОДА Іван Федоров зустрівся з молодіжними лідерами регіону й вручив їм посвідчення членів Запорізької обласної молодіжної ради.
У травні в регіоні пройшли установчі збори Запорізької обласної молодіжної ради. Новостворена організація об’єднала 35 активних, відповідальних та ініціативних молодих людей. До її складу увійшли студентські лідери, представники молоді промислових підприємств і територіальних громад, військовослужбовці, волонтери, науковці. Серед них – і власниця грантового бізнесу Вікторія.
– За допомогою урядової програми «Власна справа» вдалося відкрити зоопростір у Запоріжжі. До Молодіжної ради я вступила, щоб разом із колегами віднайти рішення й запропонувати їх владі щодо підтримки молодіжного бізнесу. Крім того, я займаюсь питанням розвитку культури свідомого ставлення до домашніх тварин. Ми вже розробили освітній проєкт для школярів і сподіваємося, що нам вдасться його втілити, – розповіла Вікторія.
Головна мета обласної Молодіжної ради – залучити молодь до прийняття рішень на місцевому та регіональному рівнях; зробити голос молодих людей не тільки гучним, але й системним. Створення сприятливих умов для розвитку, навчання й праці допоможе зупинити відтік молодих кадрів із регіону.
– Наприклад, ми стали співорганізаторами масштабної події Work&Молодь, яка охопила понад 200 учасників. До неї долучилися роботодавці, представники влади, освітяни. Молоді люди мали змогу знайти потенційного роботодавця, отримати кар’єрні поради, обмінятися досвідом. Також створюємо різні волонтерські акції, до яких активно залучаємо молодь, популяризуємо потенціал Запорізької області на всеукраїнському рівні в різних проєктах. І це тільки початок, – наголосив голова Запорізької обласної молодіжної ради Демид Євтушенко.
Голова Запорізької ОДА Іван Федоров поспілкувався з молодіжними активістами та відповів на питання, які їх турбують. Зокрема, про підтримку молодих спеціалістів під час працевлаштування на промислові підприємства або до державних установ, розвиток громадського простору та центрів дозвілля в невеликих громадах.
– Ми часто чуємо, що молодь – це наше майбутнє. Але я думаю, що ви – наше сьогодення. Ви не тільки мрієте про зміни, а втілюєте їх у реальність уже зараз. Саме тому Запорізька область інвестує у ваш потенціал, щоб ви могли рухатися вперед ще швидше. Ми облаштовуємо молодіжні простори, де ви можете обмінюватися ідеями й створювати спільні проєкти. Ми оновлюємо спортивну інфраструктуру для вашого фізичного розвитку. І я впевнений, що разом ми зможемо створити ще більше успішних і масштабних проєктів, – підсумував Іван Федоров.