Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Люди не мають відчувати незручності»: у Вільнянській громаді дбають про безбар’єрність

11 липня 2025 - 15:00

Жителі Вільнянської громади без перешкод можуть потрапити до Центру надання адміністративних послуг, відділу ветеранської політики та відділу надання соціальних послуг. Все завдяки новому пандусу. Його зручність вже оцінили і ветерани, що мають тяжкі поранення, і мами з візочками, й інші маломобільні мешканці громади.

Пані Катерина з тримісячним сином прийшла на прийом до міського ЦНАПу. Їй потрібно було прописати дитину та взяти довідку про склад сім’ї. Ще кілька місяців тому жінка брала із собою старшого сина, щоб він погуляв із візочком поруч із центром, поки вона оформлює документи. А зараз вона вільно потрапила до приміщення.

– Дуже зручно, що тут тепер пандус. Я без всяких перешкод із візочком потрапила до будівлі і отримала всі необхідні послуги, – поділилася пані Катерина.

В одній будівлі із ЦНАПом розташований міський відділ з ветеранської політики. Він має окремий вхід і свій пандус. У всіх установ спільний коридор, тож зайти та вийти з будівлі можна з будь-якого боку. Це дуже зручно для відвідувачів.

– На сьогодні на обліку перебувають близько 1300 ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих Захисників, а також людей з інвалідністю. Із них майже 30 ветеранів мають тяжкі травми й обмежені у вільному пересуванні. Для них вирішили створити такі пандуси для більш зручного доступу до ЦНАПу, до нашого відділу та відділу надання соціальних послуг. Це своєрідний знак поваги до людей, що віддали заради нашої країни найцінніше – своє здоров’я, – повідомив начальник відділу з ветеранської політики виконкому Вільнянської міськради Юрій Присяжнюк.

За словами очільниці Вільнянська Наталі Мусієнко, забезпеченням безбар’єрного доступу всіх жителів до установ та закладів міста в громаді опікуються вже декілька років. Але ще є над чим працювати.

– Це потреба сьогодення. Ми приділяли увагу безбар’єрності задовго до повномасштабного вторгнення. Але зараз ця проблема ще більш актуальна. Пандусами у нас облаштовані й заклади освіти і медицини. Але скажу чесно – не завжди витримані всі норми. Тому потрібно продовжувати цю роботу, тому що люди з обмеженими можливостями, мами з маленькими дітьми не мають відчувати якісь незручності, – підсумувала голова Вільнянської міської ради Наталя Мусієнко.


Читайте також

Цифрові навички для медиків: як працює нова рамка компетентностей

Міжнародний реєстр збитків для України: підприємцям Запорізької області роз’яснили механізм подання заяв

Міжнародний реєстр збитків для України: підприємцям Запорізької області роз’яснили механізм подання заяв

Оголошення про засідання Координаційної комісії з питання обліку об’єктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб при Запорізькій обласній військовій адміністрації

«Енергетики за тиждень відновили світло для 38 тисяч абонентів, що знеструмлювалися через російські обстріли», – АТ «Запоріжжяобленерго»

Молодь говорить і впливає: Запорізька область долучилась до формування нової державної політики

У Запоріжжі представили нових консультантів громад за програмою «Ти як?»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.04.2026

Впродовж доби окупанти 629 разів обстріляли 40 населених пунктів Запорізької області

Повернулися з враженнями: як запорізькі діти відпочили в «Артеку»

Як діяти під час терористичної загрози: інструкція для громадян

«Тисячовесна»: запорізькі митці можуть отримати кошти для створення українського культурного продукту