Як зробити, щоб Запорізька область не просто виживала, а ставала сильнішою, сучаснішою й більш стійкою до викликів? Рішення для цього шукали дипломати під час форуму «Діалогу стійкості» у Запоріжжі, одному з етапів цьогорічної наради послів України.
Майже 100 українських дипломатів із різних країн світу, разом із Міністром закордонних справ Андрієм Сибігою, побували не лише в самому Запоріжжі, а й у прифронтовому Оріхові та на головних підприємствах регіону.
Головна тема зустрічі – як міжнародні партнери можуть реально допомогти прифронтовому регіону вже зараз. Посли обговорили шляхи залучення іноземних інвестицій для підтримки ключових підприємств, розвитку освіти й створення безпечних просторів для дітей, а також гуманітарних та економічних проєктів, що мають принести відчутні результати для людей.
– Не в кабінетах Києва чи в столицях вашої акредитації, а саме тут, в Запоріжжі, в регіоні, де зародився славний дух воїнства українського, ми відчуваємо атмосферу прифронтового регіону, – наголосив Андрій Сибіга.
Міністр закордонних справ зателефонував Президентові України Володимиру Зеленському та доповів про результат робочої поїздки до Запорізької області. Посли України отримали конкретні завдання: активніше залучати міжнародну допомогу для регіону, сприяти збільшенню іноземних інвестицій, а також розвивати партнерства між містами та громадами різних країн.
– Я вважаю, що після цієї поїздки ми станемо більш переконливими для наших партнерів. Всі ми розуміємо, наскільки важливо подвоювати свої зусилля задля зміцнення безпеки таких регіонів, задля захисту людей у цих містах і населених пунктах, і задля закінчення війни та досягнення справедливого і всеосяжного миру, – повідомив Андрій Сибіга.
Начальник Запорізької ОВА Іван Федоров подякував представникам делегації за увагу до прифронтового регіону.
– Запорізька область – це не лише регіон на лінії фронту, це край, який тримається, працює, допомагає іншим і щодня виборює майбутнє України. Ми вдячні, що сьогодні тут посли, які можуть стати адвокатами Запоріжжя у світі. Саме з таких візитів починається майбутнє регіонів – через інвестиції, гуманітарні проєкти, допомогу школам, лікарням, економіці, – наголосив Іван Федоров.
Символом стійкості всієї області стала історія Вільнянська, яку розповіла міська голова Наталя Мусієнко. З початку повномасштабного вторгнення, місто за 44 кілометрів від фронту продовжує підтримувати тих, кому це необхідно. Наразі у Вільнянську проживає 4 тисячі ВПО, які успішно інтегрувалися в громаду. Аграрії продовжують працювати, бізнес сплачувати податки, а громада – підтримувати військових та ветеранів війни.
– Я розповіла лише крихту про свою громаду, але насправді Вільнянськ – місто-герой, волонтер, патріот. Останні роки наша громада, як і вся Україна, переживає найскладніші випробування. Але ми всі тут, на місці, працюємо кожен на своєму напрямку і кожен день наближаємо нашу велику перемогу, – поділилася Наталя Мусієнко.
Ключові рішення форуму «Діалог стійкості» – це акцент на міжнародних інвестиціях, підтримці освіти й відбудові, а також створенні програм для повернення українців додому.
– Я впевнений, що ми повернемося до Києва, а потім кожен до свого посольства більш переконливими. Дякуємо, що тримаєтеся, що не здаєтеся. Це приклад для всієї країни, – підсумував Андрій Сибіга.