Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Діяльність координаційної ради

Спільна мета – сильна область і згуртоване суспільство: у Запоріжжі відбувся Форум громадських організацій області

13 жовтня 2025 - 11:08

Зустріч однодумців, яка вже стала доброю традицією. У Запоріжжі пройшов щорічний Форум громадських організацій області. На одному майданчику зібралися представники обласної влади, громад, ветеранської спільноти, волонтери, громадські діячі та активісти, аби обговорити, як разом працювати на користь громади, особливо в умовах війни.

Організаторами форуму виступили Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності Запорізької ОДА та Координаційна рада з розвитку громадянського суспільства при ЗОДА. Мета зустрічі  – напрацювання механізмів реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства.

– Сьогодні тут зібрались лідери громадського сектору, волонтери, активісти – усі, хто працює заради розвитку Запорізького краю та майбутнього України. Ви всі – ініціативні, досвідчені та професійні люди, які постійно беруть участь у житті міста та нашого прифронтового регіону. Сьогодні наша область зіткнулася з великою військовою загрозою. Тому нам, як ніколи, потрібна активна взаємодія та об'єднання зусиль влади та громадськості. Це зміцнить наш регіон і зробить його більш стійким. Я впевнена, що разом можна більш ефективно вирішувати всі проблеми, – наголосила керівниця апарату Запорізької ОДА Оксана Кірчева.

Теми для обговорення на форумі обирали самі учасники – одночасно з реєстрацією було проведене опитування з цього приводу. Першу панельну дискусію присвятили досягненням і проблемним питанням в реалізації секторальних політик і заходів соціального реагування. Учасники панелі акцентували увагу на вирішенні питань соціального захисту, ветеранської політики, підтримки ВПО та соціальній відповідальності бізнесу в умовах війни.

Друга панельна дискусія була присвячена питанням стратегічного планування.

–  Говорили про конкретні стратегічні документи планування, такі як Стратегії розвитку громад, Програми комплексного відновлення, плани просторового розвитку. І про те, як важливо громаді бути суб'єктом і планувати своє майбутнє самій, включатися в громадські обговорення і слухання. Сподіваюсь, що якісь зернята закинутих сьогодні думок проростуть на благо Запоріжжя, – поділилася голова ГО «Екосенс» Тетяна Жавжарова.

Представники громадських організацій могли обмінятися позитивними кейсами в роботі. На думку учасників, Форум громадських організацій Запорізької області є платформою для діалогу, обміну досвідом і пошуку рішень, що допомагають громадам розвиватися.

– Цей форум уже третій з початку війни, і важливо, що традиція його проведення продовжується. Це яскраве свідчення потенціалу наших громадських інституцій. Саме тут народжуються нові ідеї та перспективи. Дякую кожному, хто долучається до процесів розбудови громадянського суспільства. Бажаю натхнення, сміливих цілей і мудрих рішень, які допоможуть нам разом наблизити Перемогу, – зазначила Оксана Кірчева.

Читайте також

«Франція продовжує підтримувати Україну, і я переконаний – світ має робити так само», – Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 596 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Упродовж доби окупанти завдали 679 ударів по 36 населеним пунктам Запорізької області

Підтримка запоріжців у дії: гаряча лінія із заступницею голови Запорізької ОДА Людмилою Бухаріною

Запорізька область готує план дій у відповідь на зміни клімату

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.02.2026

Міжнародний день рідної мови

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.02.2026

Державна підтримка та пільгові кредити: нові можливості для бізнесу в умовах енерговикликів

Знання, що рятують життя: понад 600 студентів опанують основи нацспротиву в Запоріжжі

Графік відключень в Запоріжжі: що змінилося