Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Довготривале партнерство: Запорізька область продовжує співпрацю з фінською Регіональною радою Пяйят-Хяме

18 листопада 2025 - 16:00

Обмін досвідом, спільні проєкти між університетами та допомога медичним закладам Запоріжжя. Ці та інші напрями співпраці Запорізької області й фінської Регіональної ради Пяйят-Хяме обговорили голова Запорізької ОДА Іван Федоров та в. о. регіонального мера Юха Герці під час онлайн-зустрічі.

У 2024 році Запорізька область уклала Меморандум про взаєморозуміння з Регіональною радою Пяйят-Хяме Фінляндської Республіки. Наразі Запорізький та фінський регіони працюють над розробкою нового Плану дій на 2025-2026 роки.

– Я думаю, було б чудово продовжити нашу співпрацю протягом наступних років. Меморандум про взаєморозумінням є гарною основою для розвитку партнерства між нашими регіонами. Ми детальніше обговоримо головні положення документа з нашими колегами із Регіональної ради й незабаром зможемо з вами укласти новий Меморандум, – зазначив в. о. регіонального мера Юха Герці.   

Партнерство Запорізької області з Фінляндською Республікою не є формальним, а втілюється у відчутній підтримці для жителів прифронтового регіону. Зокрема, у 2025 році чотири групи запорізьких дітей змогли оздоровитися в спортивному центрі Pajulahti, що розташований неподалік міста Лахті. Фінські партнери також надали медичні ліжка, матеріали та технічну допомогу лікарням прифронтового Запорізького регіону.

– Для нас важливе партнерство з фінським регіоном Пяйят-Хяме. Жителі нашої області мають унікальний і великий досвід у галузях цивільної оборони, медицини, освіти. І ми можемо обмінюватися з вами нашими найкращими практиками. Також сподіваємося на розвиток спільних проєктів між запорізькими та лахтинськими університетами. Впевнений, що Меморандум про взаєморозуміння на наступні роки зробить відносини між нашими регіонами міцнішими й ще більш результативними, – підсумував голова Запорізької ОДА Іван Федоров.  

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1467-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.03.2026

Змішані єдиноборства, дзюдо та богатирське багатоборство: поєдинки спортсменів на міжнародній арені

Матеріальна допомога військовим у 2026 році: як отримати

Грантові можливості для молоді з малих територіальних громад: стартував конкурс проєктів

Загалом впродовж доби окупанти завдали 781 удар по 36 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1466-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Молодь Запорізької області запрошують взяти участь у конкурсі до наглядової ради Українського молодіжного фонду

Єдність у дії: як громади Запорізької області будують «містки» підтримки з іншими регіонами країни

«Зимовий вступ»: як держава допомогає вступити до вишів молоді з ТОТ