Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Тиша та спільна пам’ять: у Запоріжжі вшанували памʼять жертв Голодоморів

22 листопада 2025 - 17:00

У Запоріжжі відбулося урочисте покладання колосків пшениці до пам’ятника жертвам Голодомора. Голова Запорізької ОДА Іван Федоров, секретар Запорізької міськради Регіна Харченко, представники обласної та  міської влади, Нацполіція та містяни зібралися, щоб вшанувати памʼять мільйонів людей, які загинули внаслідок Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1922 і 1946-1947 років.

Щороку, в четверту суботу листопада, Україна схиляє голову у скорботі за мільйонами безневинних людей, винищених радянським тоталітарним режимом. Голодомор – це не просто історична подія, а глибока національна рана, яка продовжує боліти та нагадує про ціну свободи.

Серед тих, хто прийшов покласти колоски до памʼятника жертвам Голодомору, – й жителька Запоріжжя Вікторія. 

– Якщо послухати розповіді знайомих, розумієш, наскільки важкими були ті часи. Нікому не побажала б пережити це знову. Пам’ять про минуле повинна залишатися в серцях усіх, щоб ніхто не забував, через що пройшов наш народ, – поділилася пані Вікторія. 

Учасники вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Запоріжці долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку»: запалили лампадки та поклали колоски пшениці до пам’ятника, схиляючи голови у скорботі за тими, чиї життя були несправедливо забрані.

Читайте також

Роздольська громада Запорізької області відзначає 8-річчя з дня створення

«Вражений, що ви залишаєтеся орієнтованими на майбутнє навіть у найважчі часи», – Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні відвідав Запорізький край

Дім, що починається з любові: велика прийомна родина отримала житло у Запоріжжі

Упродовж доби окупанти завдали 530 ударів по 18 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1367-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2025

Свобода як відповідальність: головний урок наших революцій

«Безпека дітей – головне! Офлайн навчання школярів означає, що батьки залишаються в Запоріжжі працювати і творити майбутнє України», – Віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики України – Міністерка культури України Тетяна Бережна

«Діалог влади і бізнесу»: на яку підтримку від держави можуть розраховувати запорізькі підприємці

«У Запоріжжі почула багато пропозицій, які трансформуємо в урядові рішення», – Віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики України – Міністерка культури України – з робочою поїздкою у Запоріжжі

Ніч, що знову розбила тишу: Запоріжжя оговтується після ворожого удару ФАБом по Шевченківському району

Упродовж доби окупанти завдали 387 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області