Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підтримка прифронтового регіону: делегація УВКБ ООН – із робочою поїздкою у Запорізькому регіоні

7 січня 2026 - 12:30

Команда Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні відвідала Запорізький край. Під час робочої поїздки партнери ознайомилася з роботою транзитного центру для евакуйованих та житловим простором для ВПО у Запоріжжі.  

Представниця УВКБ ООН в Україні Бернадетт Кастель-Голлінгсворт вперше побувала у транзитному центрі для евакуйованих у Запоріжжі. Тут  люди, які виїхали з небезпечних територій, можуть отримати послуги за принципом «єдиного вікна». 

– Для мене важливо на власні очі побачити, як це все працює. Щиро дякую команді за велику роботу, яку ви тут робите щодня, – поділилася враженнями Бернадетт Кастель-Голлінгсворт.

Співробітники УВКБ ООН в Україні відвідали й житловий простір для ВПО. У 2025 році за фінансової підтримки УВКБ ООН тут було змонтовано 25 модульних будинків. 

– Це вже третє таке модульне містечко, яке я відвідую, і кожного разу бачу живий, продуманий простір. Тут можуть жити родини з дітьми, люди похилого віку. Вони всі різні за віком та з різними історіями, але вони будуть спілкуватися, підтримувати одне одного й наповнюватимуть це місце життям. Це справді дуже цінно, – зазначила Бернадетт Кастель-Голлінгсворт. 

Представники УВКБ ООН провели робочу зустріч з головою Запорізької ОДА Іваном Федоровим та секретарем міськради Регіною Харченко. Ключові теми розмови – забезпечення житлом ВПО, енергетичні потреби, підтримка систем охорони здоров’я, освіти й інших соціально важливих сфер.

– Для прифронтового регіону підтримка партнерів – це не про допомогу на майбутнє, а про рішення, які працюють тут і зараз. Разом ми шукаємо практичні кроки, що дозволяють людям залишатися в області, жити та мати доступ до базових послуг навіть в умовах постійних викликів. Ми говоримо про житлову підтримку для ВПО, енергетичну стійкість області, безперебійну роботу медичних і освітніх закладів. Усі ці напрями взаємопов’язані, і лише комплексний підхід дає можливість зберегти працездатність та створити умови, в яких люди можуть жити, працювати й планувати своє майбутнє навіть у прифронтових умовах, – підсумував голова Запорізької ОДА Іван Федоров. 

Читайте також

Інвестиції в енергонезалежність: перший кредит під 0 % на енергообладнання вже видали

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 657 ударів по 35 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1446-го дня війни

«Допомога людям сьогодні – фундамент для розвитку України завтра», – директорка Дирекції реагування на кризи Управління ООН з координації гуманітарних справ Едем Восорну

«Енергетика сьогодні – не питання затишку, а стратегічна умова виживання», – заступниця голови Запорізької ОДА Оксана Матвіїшина

СБУ повідомила про підозру шістьом учасникам організації псевдореферендуму та незаконних «виборів» на тимчасово окупованій території Запорізької області

«Працюємо над тим, щоб електропостачання залишалося стабільним і прогнозованим», – речниця АТ «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко

ПРЯМА ЛІНІЯ із Щербаковим Олександром Валерійовичем

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.02.2026

Михайлівській громаді – 8 років

Освітні втрати – не лише про знання: для шкіл підготували практичний посібник з підтримки дітей