Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Е-рецепту – 7 років: як швидко отримати ліки

9 квітня 2026 - 10:00

В Україні вже 7 років діють електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». Сьогодні за ними можна отримати безоплатно або з частковою доплатою вже 748 найменувань препаратів – для лікування серцево-судинних, інфекційних захворювань, діабету, психічних та поведінкових розладів, епілепсії, хвороби Паркінсона, захворювань органів дихання та офтальмологічних захворювань. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України

З квітня 2023 року е-рецепти запровадили для всіх рецептурних ліків. Це значно спростило процес отримання медикаментів і зробило його зручнішим для пацієнтів. 

Одна з головних переваг е-рецепта – можливість отримати рецепт дистанційно. Це особливо зручно для людей із хронічними захворюваннями або тих, хто консультується з лікарем онлайн.

За 2025 рік лікарі виписали майже 20 мільйонів е-рецептів. Від початку 2026 року – вже понад 5 мільйонів. Загалом за сім років у системі сформовано понад 109 мільйонів таких рецептів.

Як отримати ліки за е-рецептом:

  • звернутися до лікаря – особисто або онлайн;

  • отримати SMS із номером рецепта та кодом (або паперову пам’ятку, якщо немає телефону);

  • прийти до аптеки, яка працює з електронною системою, і назвати фармацевту номер та код рецепта.

Отримати ліки за рецептом можна впродовж 10, 30 або 90 днів – залежно від препарату. Знайти найближчу аптеку можна, скориставшись дашбордом. Також кожен пацієнт, який отримує е-рецепт на ліки, може перейти за QR-кодом у паперовій памʼятці до рецепта на сайт Національного каталогу цін та отримати дані про три найвигідніші за ціною лікарські засоби, призначені йому. 

Читайте також

Студентство, яке бере відповідальність: про що говорили на засіданні обласної студентської ради

Роботи виконано на 20 %: у Запоріжжі відновлюють пошкоджений будинок

Родина, де любов множиться на десять: історія великої родини Дмитрієвих

Запорізькі спортсмени впевнено підкорюють національну арену

Статус ветеранського бізнесу в кілька кліків: нова цифрова послуга на порталі «Дія»

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1559-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1560-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.06.2026

Упродовж доби окупанти завдали 948 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

ПРЯМА ЛІНІЯ із Бухаріною Людмилою Михайлівною

Канікули на Закарпатті: перша група запорізьких дітей прибула на відпочинок за проєктом «Карпатська зміна»

Запорізькі школярі першими в Україні пройдуть інтенсивний курс із нацспротиву на Київщині