Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Спрощені умови, супровід та підтримка: як молоді з тимчасово окупованих територій вступити до українських закладів освіти

20 квітня 2026 - 10:00

Діти та молодь з тимчасово окупованих територій мають можливість вступити до українських закладів освіти й отримати супровід на кожному етапі. Для них діють спрощені умови та програми державної підтримки. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Для вступу в заклад вищої освіти абітурієнтам, які виїхали з ТОТ після 1 жовтня 2025 року або досі там перебувають, не обов’язково складати національний мультипредметний тест (НМТ). У такому випадку вступ можливий за результатами співбесіди з необхідних предметів у закладі освіти.   

Якщо вступник виїхав з ТОТ раніше, то йому потрібно складати НМТ. Однак абітурєнту доступний спеціальний механізм – квота-2. Вона передбачає окремий конкурс на бюджетні місця для людей з ТОТ та територій активних бойових дій. 

У більшості закладів вищої освіти України квота-2 становить 10 % бюджетних місць, але не менше одного місця. А для переміщених університетів – до 40 %.

Допомогу вступникам надають освітні центри «Крим–Україна» та «Донбас–Україна». Вони працюють з 1 червня до 30 вересня й надають підтримку на всіх етапах, зокрема:

  • консультують щодо вступу;

  • допомагають у складанні необхідних оцінювань;

  • супроводжують під час подачі документів;

  • організовують співбесіди.

Частину процедур можна пройти дистанційно – ще до виїзду з тимчасово окупованих територій.

Для тих, хто потребує додаткової підготовки, доступні спеціальні освітні програми, зокрема «нульовий курс». Вони дозволяють «підтягнути» знання, адаптуватися до навчального процесу, підготуватися до вступу без зайвого стресу.    

Вступ можливий навіть за відсутності паспорта громадянина України (його можна оформити вже після зарахування). Достатньо свідоцтва про народження.

Крім того, молодь віком до 23 років може отримати одноразову державну допомогу в розмірі 50 000 гривень. Після переїзду передбачена додаткова підтримка для адаптації. 

Якщо вступник з ТОТ планує виїзд, він може скористатися підтримкою за ініціативою Bring Kids Back UA, яка передбачає безоплатний та конфіденційний виїзд, повний супровід на всіх етапах та підбір безпечного маршруту навіть за відсутності документів.  

Детальну інформацію про вступну кампанію для дітей та молоді з ТОТ, виїзд тощо можна дізнатися за посиланням.  

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 25.07.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1067 ударів по 48 населених пунктах Запорізької області

Багаторівнева підтримка для відновлення постраждалого бізнесу

Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт Мінсоцполітики щодо посилення системи захисту дітей

Дайджест новин Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Запорізькі енергетики за тиждень повернули світло понад 68 тисячам споживачів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.07.2026

Упродовж доби окупанти завдали 1001 удар по 48 населених пунктах Запорізької області

Захист медичних закладів Запоріжжя триває: у лікарнях встановлюють антидронові сітки та бронюють вікна

Опитування EU-SILC: як ваші відповіді допоможуть державі визначити реальні потреби населення

Нове життя під час війни: лікарі ЗОКЛ пересадили нирку 17-річному хлопцю

Фейкові побачення та підставні «співробітники СБУ»: як ворожі спецслужби обманюють молодь у Запоріжжі