Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Війна, кохання, вірші: ветеран Євген Сєрков – про свій бойовий шлях, творчість та плани

19 травня 2026 - 14:00

Колишній вчитель фізкультури, а нині ветеран Євген Сєрков пройшов через важкі бої та втрату здоров’я, але зберіг головне – віру в людей та кохання. До вашої уваги – ще один нарис із циклу «Історії справжніх».

Євген Сєрков – в минулому вчитель фізкультури. 7 років працював з дітьми у школі, а в перші ж дні повномасштабного вторгнення став до лав Тероборони.

– Я пішов добровольцем на війну на другий день після початку. Спочатку потрапив в нашу 110-у окрему бригаду територіальної оборони. Потім мене перевели в 33-у окрему механізовану бригаду, прослужив там 2,5 роки. Воювати довелося й на Запорізькому напрямку, і на Донецькому. Потім був у Сумах і знову повернувся на Донецький напрямок. Саме там у 2025 році на 9 травня отримав поранення під селом Олексіївка, – розповів ветеран.

За час служби Євген змінив кілька військових професій, адже способи ведення війни постійно змінювалися.

– Спочатку я прийшов простим стрільцем, а потім перепробував багато чого. Був гранатометником – оператором станково-протитанкового гранатомета. Коли почалася дронова війна, я зрозумів, що треба перенавчатися. Проявив ініціативу – пройшов навчання і вже літав на дронах, правда, недовго, але дуже продуктивно, – поділився чоловік.

В одному з боїв Захисник отримав важкі поранення – поруч із ним розірвався ворожий дрон. Євгену ампутували ліву кисть та праве око.  Ліва нога була пошкоджена до кісток. Права рука майже не діяла, але лікарі змогли таки її врятувати.

Витримати величезні навантаження – фізичні і моральні – чоловіку допомагала творчість і підтримка коханої дружини.

– Я написав поетичну збірку на війні. Брав старий телефон. В бліндажі, коли був час на відпочинок, я писав те, що було на душі. Це була моя молитва до дружини. Писав про кохання, війну, про загиблих побратимів. Просив дружину, якщо не повернусь, зберегти ці вірші як пам’ять про мене і пам’ять про наше кохання. Я пересилав свої вірші дружині, а вона їх оформила в збірку. Книжка вийшла в світ у 2023 році, а в 2026-му, після поранення, я вирішив показати свою творчість широкому загалу і виступаю з презентаціями в бібліотеках Запоріжжя, – повідомив Євген.

Війна змусила ветерана переосмислити своє ставлення до життя і до людей, що його оточують. 

– Я для себе виявив, що в світі можуть відбуватися важкі і непередбачувані речі, на які ми не можемо вплинути. Але поміж тим ми можемо триматися одне одного і не втрачати кохання. Кохання рятує, і я намагаюся це донести своїми віршами. Адже для мене творчість є найбільш переконливою мовою, –  зауважив ветеран.

За словами Захисника, він швидко відновлюється і хотів би повернутися до своєї довоєнної професії.

– Є свої ідеї, які я хочу реалізувати в найближчому майбутньому. Хочу знову піти по стезі педагогіки, – підсумував Євген Сєрков.


Читайте також

«Діалог влади та бізнесу»: приватизація під час війни – від викликів до можливостей

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.05.2026

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.05.2026

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1545-го дня війни

Упродовж доби окупанти завдали 858 ударів по 47 населених пунктах Запорізької області

Шкільні команди Запорізької області виборювали першість з мінігандболу

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Безперервне лікування під час війни: у Запоріжжі запрацював новий апарат для променевої терапії

Вишкільний табір «ЧИН ГЕРОЇВ» – для свідомої молоді

До 50 тисяч доларів на проєкти для людей з інвалідністю: «Ліга сильних» запрошує громадські організації до участі в конкурсі

Запорізька область долучиться до пілотного проєкту «Мрія.Дошкілля»

«Моя сімʼя – моя ідентичність»: у Запоріжжі пройшов спортивний сімейний фестиваль