У межах Тижня безбар’єрності в Управлінні містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації відбулася година безбар’єрності, присвячена формуванню інклюзивного та людиноцентричного середовища у професійній діяльності.
Начальник Управління Максим Прудкий наголосив, що сучасне розуміння безбар’єрності виходить далеко за межі фізичної доступності простору. Насамперед це про повагу до людської гідності, коректну комунікацію та врахування потреб кожної людини. Саме тому 2026 рік визначено Роком безбар’єрного мовлення. Також було підкреслено, що справжня безбар’єрність проявляється насамперед у ставленні до людей: «Йдеться про створення простору, у якому поважають людську гідність та враховують потреби кожного».
Під час заходу працівники Управління поглибили знання щодо принципів безбар’єрності, її основних видів та етичної взаємодії у професійному середовищі. Особливу увагу було приділено важливості коректної термінології, доступної комунікації та створенню комфортного середовища для всіх.
Учасникам також нагадали про можливості використання Довідника безбар’єрності та освітнього серіалу «Держава без бар’єрів», які допомагають формувати культуру коректного спілкування та системно опановувати тему безбар’єрності.
Під час обговорення було підкреслено важливість формування спільної культури відповідальності, у якій кожен працівник усвідомлює власну роль у створенні безбар’єрного середовища. Такий підхід сприяє не лише розвитку організації, а й покращенню взаємодії всередині колективу.
Окрему увагу учасники приділили практичним аспектам впровадження безбар’єрних підходів у щоденній роботі — від комунікації до візуального оформлення матеріалів і внутрішніх документів. Це дозволило краще усвідомити, як навіть незначні зміни у підходах можуть позитивно впливати на доступність та зручність професійного простору для всіх співробітників.
За результатами заходу учасники визначили для себе мету активніше долучатися до формування безбар’єрного робочого середовища вже сьогодні — дотримуватися коректної термінології, використовувати зрозуміле візуальне оформлення та підтримувати принципи інклюзивної взаємодії.
Підсумовуючи захід, Максим Прудкий наголосив, що формування відкритого, доступного та інклюзивного професійного простору починається зі щоденних дій, взаємоповаги та спільної відповідальності кожного члена колективу.
















