Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Борис Петров доповів Президенту України про економічну ситуацію в регіоні

22 червня 2010 - 18:25

Під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося розширене засідання Комітету з економічних реформ в Запорізькій області. На початку роботи голова Запорізької облдержадміністрації Борис Петров доповів Главі держави про соціально-економічну ситуацію в області.

"Кілька років тому регіон входив до п’ятірки лідерів за підсумками роботи реального сектора, - зазначив Борис Петров, - втім, політична та економічна криза значно послабили позиції області, в результаті різко впали темпи індустріального розвитку. Втрати у промисловому виробництві перевищили 30%. Ми прийняли область, що знаходилась на 27 місці у загальнодержавному рейтингу соціально-економічного розвитку".

Сьогодні у всіх галузях економіки регіону спостерігається позитивна динаміка. Так, за останні три місяці зростання промислового виробництва склало 6,4%. Також збільшуються обсяги сільськогосподарського виробництва. Приріст валової продукції відносно аналогічного періоду минулого року склав 4,3%. Створено сприятливі умови для отримання запланованого врожаю зернових – не менше 2 млн. тон.

В результаті стабілізації в реальному секторі економіки області на 30% скоротилась кількість зареєстрованих безробітних. Щодо надходжень до державного бюджету, то за 5 місяців мобілізовано податків та зборів на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Прибутки загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 8%. Додатково отримано 47 млн.грн.   

«Вперше за багато місяців відзначено зростання у будівельному секторі, - продовжив голова Запорізької облдержадміністрації. – Обсяг будівельних робіт збільшився майже на 11%. Відзначу, що в Запорізькій області темпи інфляції найнижчі в Україні. З початку року – 3,8%. Ми також вживаємо заходів щодо погашення заборгованості із заробітної платні, вдалося знизити  її суму на 9%».

Втім, цього недостатньо, вважає Борис Петров. Сьогодні поставлено завдання повністю ліквідувати заборгованість до 1 січня 2011 року. Це можливо лише за умови державної підтримки, адже більшість підприємств-боржників знаходяться в управлінні Фонду держмайна та Міністерства промислової політики.

 

Вікторія Щаннікова, стажист на посаду радника голови облдержадміністрації

Читайте також

«Наша сила – у людях»: благодійна організація «Мережа 100% життя. Запоріжжя» відзначила двадцяту річницю діяльност

«Діалог влади та бізнесу»: ментальне здоров’я завжди на часі

«Діалог влади та бізнесу»: ментальне здоров’я завжди на часі

Безкоштовне навчання для ветеранів та людей з інвалідністю

Прапор Надії над Запоріжжям: щоб не згасла віра в повернення

єВідновлення: другий транш на нове житло

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2025

Упродовж доби окупанти завдали 490 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

«Ми завжди поруч»: підсумки роботи запорізького осередку Червоного Хреста 2020-2024 роки

Вступна кампанія без обмежень: як абітурієнту з тимчасово окупованих територій вступити до українських університетів

Хліб з присмаком попелу: як аграрії Пологівщини збирають хліб в умовах війни

Запорізька область готується до зими разом із міжнародними партнерами