Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Громадськість регіону - за впровадження економічних реформ

1 липня 2010 - 09:54

Громадські обговорення Програми економічних реформ Президента України відбулися у Запорізькому державному медичному університеті. Захід відбувся у рамках роботи підгрупи «Реформування соціальної сфери і підвищення якості життя» обласного Комітету економічних реформ, який очолює заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук.

За «круглим столом» на тему «Підвищення стандартів життя» зібрались керівники структурних підрозділів органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, фахівці сфери освіти та охорони здоров’я області, науковці, представники громадськості.

- Членами підгрупи «Реформування соціальної сфери і підвищення якості життя» напрацьовано понад 100 пропозицій, які ми направили до Комітету економічних реформ. Сьогодні ми б хотіли, щоб науковці та громадськість регіону надали оцінку тим реформам, які ми пропонуємо провести, - визначив основну мету проведення «круглого столу» заступник голови ОДА Микола Ярмощук.

Посадовець детально ознайомив учасників громадських обговорень з основними положеннями, запропонованими до Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки

Планується, що реформи в Україні впроваджуватимуть у три етапи. Перший етап передбачає прийняття базових законопроектів і має забезпечити макроекономічну стабільність в країні. Другий розрахований до кінця 2012 року – це час змін для пенсійної системи, якості надання соціальної допомоги та створення єдиного соціального агентства. Третій і останній етап – введення обов’язкового медичного страхування, завершення реформування сфери освіти. Планується, що вже після впровадження всіх економічних реформ якість життя українців буде відповідати європейським стандартам.

У підгрупі «Реформування соціальної сфери і підвищення якості життя» напрацьовано пропозиції по п’яти напрямках – реформування системи освіти, охорони здоров’я, пенсійного та соціального забезпечення, а також заходів, спрямованих на скорочення масштабів бідності у суспільстві.

- Реформування соціальної сфери надзвичайно важливе для країни, оскільки освіта, медицина, пенсійне забезпечення – це основні показники якості життя кожного українця. Тож запрошую всіх до обговорення, - звернувся до учасників «круглого столу» Микола Ярмощук.

Фахівці сфери освіти та охорони здоров’я схвально оцінили запропоновані реформи та висловили переконання, що після їх запровадження якість послуг як навчальних, так і медичних закладів дійсно підвищиться. Науковці закликали присутніх звернутись до історії України і на конкретних прикладах довели, що ці реформи давно назріли в молодій державі.

Тож Президент України та керівництво регіону можуть розраховувати на підтримку громадськості у питаннях впровадження економічних реформ.

 

Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації

Читайте також

Оренда державного майна: на аукціон виставлена частина адміністративної будівлі у Новомиколаївці загальною площею 91,2 м²

«Голоси дітей та освітян»: в Запоріжжі обговорили труднощі та досягнення в освіті в умовах війни

Жахлива ніч в Запоріжжі: внаслідок ворожої атаки «шахедів» зруйновані будинки, поранені люди

Обираючи правду: як російська пропаганда зробила «День перемоги» найголовнішим святом

Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші для себе»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності

Обираючи правду: чому Україна вшановує пам'ять 8-го, а не 9 травня

Рівно на хвилину життя в місті завмирає: о 9:00 хвилиною мовчання в Запоріжжі вшановують загиблих під час війни українців

Чотири людини поранені внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1168-го дня війни

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни – 2025: не святкуємо, а вшановуємо