Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Центр матері та дитини допоможе подолати проблему соціального сирітства

21 вересня 2011 - 10:18

Центр матері та дитини допоможе подолати проблему соціального сирітства

В обласній державній адміністрації відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, жінок та охорони материнства.

За повідомленням управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, у регіоні проводиться ряд заходів, спрямованих на підтримку вагітних жінок та профілактику раннього соціального сирітства. Зокрема, при всіх пологових стаціонарах та жіночих консультаціях Запорізької області діє 24 консультаційні пункти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Налагоджено співпрацю між працівниками пологових відділень,  жіночих консультацій та спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Від своєчасної допомоги цих структур – надання психологічної підтримки, взяття на соціальний супровід проблемних родин – часто залежить подальша доля немовляти.

Завдяки цілеспрямованій та копіткій роботі фахівців ЦСССДМ у першому півріччі 2011 року значно збільшився відсоток тих жінок, які мали намір відмовитись від дитини, але все ж залишили її у родині. Наразі кількість таких жінок складає 65%, у той час як у 2009 та 2010 не перевищувала й 30%.

Разом з тим, члени координаційної ради акцентували увагу на тому факті, що кількість жінок, які мають намір відмовитися від дитини, щороку збільшується. Причому найбільше (понад 68%) таких осіб проживає саме в Запоріжжі.

Однією з основних причин, через яку майбутні матері вирішують покинути власне немовля, є відсутність житла (60 %). Таким чином, члени координаційної ради дійшли  висновку, що в області доцільно  створити соціальний заклад - Центр матері та дитини. Такий заклад допоможе запобігати ранньому соціальному сирітству та сприятиме адаптації жінки, що стала матір’ю, до нових умов життя.

Інформація центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо роботи з жінками, які мали намір відмовитись від новонародженої дитини, у доданому файлі (2 екз.).

 

 

Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації

Додаток 1(.doc, 28Kb)
Додаток 2(.doc, 95Kb)

Читайте також

У закладах охорони здоров'я Запоріжжя доступна безоплатна вакцина від вірусу папіломи людини

Два тижні без тривог і поруч із друзями: діти Степногірської громади відпочили на Рівненщині

Як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів: роз’яснює ДСНС

Як подати запит на отримання публічної інформації

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.08.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1011 ударів по 57 населених пунктах Запорізької області

Готовність – 95 %: голова Запорізької ОДА зустрівся з мешканцями відновленого будинку

В області визначено Уповноважених з питань безбар'єрності

Оголошення про початок роботи над розробкою регіональної програми інформатизації Запорізької області на 2026 – 2028 роки

12 серпня – День жалоби у Запорізькій області

«Шлях до безпеки у 4 кроки»: чіткий алгоритм евакуації із зони бойових дій

Доступ до публічної інформації: що варто знати кожному