Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

До розвитку громадянського суспільства – комплексний підхід

8 листопада 2012 - 17:04

 До розвитку громадянського суспільства – комплексний підхід

Відбулося засідання робочої групи з розробки проекту програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області на 2013-2016 роки, яке провів заступник голови-керівник апарату  облдержадміністрації Юрій Пелих.

Як зазначив посадовець, ця робота здійснюється в рамках виконання відповідного указу Президента України. Разом з тим, вона не почалася з чистого аркуша. Адже в області два роки працюють Громадські ради при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, які уособлюють нактивнішу частину суспільства. На високому рівні ведеться діалог влади з громадськими організаціями «чорнобильців», «афганців». «Закон про доступ до публічної інформації» зняв перешкоди для спілкування з владними органами для будь-кого з громадян. Про рівень цієї роботи свідчить те, що за даними авторитетного рейтингу «Знати, щоб діяти», складеного Центром політичних досліджень та аналітики при сприянні Посольства США в Україні, Запорізька область разом Вінницькою та Волинською посіли в ньому перше місце за ступенем відкритості.

- Нині в області діє три програми, за якими влада взаємодіє та надає підтримку «третьому сектору» - це «Назустріч людям», програма сприяння розвитку козацтва та програма підтримки розвитку науково-просвітницької діяльності громадських організацій.  Кожна з них спрямована на вирішення завдань певних громадських груп і формувань. А особливість проекту даної програми – її комплексність, скерованість на зміцнення інституційних основ взаємодії влади та громадськості в нашому регіоні, - пояснив мету створення програми Юрій Пелих.

Проектом передбачено низку новацій. Зокрема, запровадження стажування громадських активістів у органах виконавчої влади і місцевого самоврядування, проведення днів відкритих дверей в апараті та структурних підрозділах облдержадміністрації. Журналістам буде запропоновано конкурс на краще висвітлення діяльності інститутів громадянського суспільства. Для підвищення інформування населення планується скористатися можливостями інформаційних технологій, а саме, створити  сторінки органів влади в соціальних мережах.

Ці та інші пункти проекту програми були обговорені на громадських слуханнях у містах та районах області, під час яких були надані пропозиції та зауваження. За підсумками засідання робочою групою   схвалено остаточний проект програми,  його буде винесено для  затвердження  сесією обласної ради.

 

 

 

  Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Служити та захищати: у Запоріжжі відзначили десяту річницю створення Національної поліції України

Автівки для відновлення та щоденних потреб: громади Запорізької області отримали нову спецтехніку

До уваги водіїв великовагового транспорту: на дорогах державного значення вводяться сезонні обмеження руху за високої температури повітря

Впродовж доби окупанти завдали 377 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Хвилина тиші там, де вирує студентське життя

Василівський район: виклики, здобутки та плани

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Запорізькій області стартує реєстрація на щорічну всеукраїнську акцію

Для військових та їхніх родин розширили соціальний супровід

Імена, що назавжди залишаться поруч

Не просто відпочинок: у Запоріжжі обговорили безпечну роботу басейнів в умовах війни

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025