Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Програма активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки враховує інтереси провідних галузей Запорізької області

27 лютого 2013 - 13:51

Програма активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки враховує інтереси провідних галузей Запорізької області

Під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Микола Азаров представив Програму активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки, розроблену за дорученням Президента України Віктора Януковича.

Як підкреслив Глава Уряду, Програма заснована на концентрації ресурсів та перетворень на напрямках, які дадуть найбільшу віддачу:

- зменшення імпортозалежності;

- формування на внутрішньому ринку додаткового попиту, особливо на вітчизняні товари традиційного експорту;

- стимулювання експорту, в тому числі через підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

Ключовий принцип, закладений у Програму, полягає у максимально ефективному управлінні фінансовими  ресурсами і повній прозорості прийняття управлінських рішень.

На нинішньому етапі перше і головне – одночасно з продовженням дерегуляції суттєво зменшити втручання контролюючих органів у господарську діяльність. Найближчим часом, за словами  Миколи Азарова, до парламенту буде подано відповідний законопроект.

Інший напрямок - зниження адміністративних бар'єрів для розвитку підприємництва.

Новим інструментом реалізації інвестиційної політики стане створення Банку розвитку, як банку першого рівня. Він буде на поворотній основі забезпечувати фінансовими ресурсами комерційні банки, які, в свою чергу, видаватимуть довгострокові кредити на  проекти модернізації виробництва у реальному секторі економіки.

Наступний крок – це підтримка малого та середнього підприємництва. Програма передбачає пряму бюджетну підтримку таких підприємств і одночасно створює умови, щоб малий бізнес  отримував замовлення під час реалізації заходів програми з імпортозаміщення, енергозбереження, будівництва тощо.

Політика імпортозаміщення передбачає низку механізмів державної підтримки підприємств базових галузей та підприємств, які мають значний потенціал імпортозаміщення. Це насамперед машинобудування, нафтохімічна промисловість, легка промисловість, сільськогосподарське виробництво, фармацевтична галузь.

Серед пріоритетних галузей Прем’єр-міністр також виділив автомобілебудування, авіабудування, суднобудування, машинобудування для сільського господарства, ракето-космічну та ІТ-галузь.

Таким чином, у цьому переліку чітко простежується врахування інтересів провідних галузей та підприємств нашого регіону.

Зокрема, передбачається забезпечити  створення авіаційних газотурбінних двигунів АІ-28 нового покоління та проведення технічного переоснащення виробничих потужностей підприємств літакобудування.

Запровадження системи стимулів для придбання вітчизняних літаків не тільки створить попит на продукцію вітчизняного авіабудування, а й збереже не менше 5 тисяч робочих місць в авіаційній промисловості та суміжних галузях.

Віднайдено резерв для завантаження виробничих потужностей металургійних підприємств. За оцінками експертів внутрішня потреба держави на оновлення та модернізацію виробництва складає понад 300 млн. тонн металопродукції. Тобто, металургійний комплекс України має всі можливості отримати замовлення на багато років вперед.

Суттєва увага приділятиметься будівництву та модернізації об’єктів паливно-енергетичного комплексу. Серед інших заходів програма передбачає реконструкцію відкритих розподільчих споруд Запорізької, Хмельницької та Рівненської АЕС та продовження ресурсу атомних станцій.

Крім того, програмою передбачено масштабну реконструкцію житлово-комунальної сфери, розв’язання такої проблеми, як приватизація житлових приміщень у гуртожитках. Планується, що держава профінансує заходи, пов'язані із прийняттям у комунальну власність гуртожитків, внаслідок цього люди одержать можливість приватизувати своє житло.

Сумарна оцінка на реалізацію заходів програми складає орієнтовно 380 млрд.грн.

 

 

За метеріалами прес-служби Уряду  України

Читайте також

Оцінка якості повітря за допомогою супутникових даних: Україна переймає досвід Фінляндії

Пенсійний фонд переглядає право на субсидію на новий опалювальний період: що треба зн

У Запоріжжі ветеранам допомагають пройти без черг медогляди та отримати необхідне лікування

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Широківська та Гощанська громади: співпраця триває

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Звичайні люди – надзвичайні задачі: унікальні відеозвернення бійців Сил спеціальних операцій ЗСУ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2025

Щоденна хвилина пам'яті: у запорізькій гімназії вшановують загиблих внаслідок російського вторгнення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 457 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області