Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

До організації безпеки працівників екстреної медичної допомоги буде залучено правоохоронців та парламентарів

28 травня 2013 - 16:16

У Запорізькому державному медичному університеті відбулася нарада з питань організації безпеки медичних працівників екстреної медичної допомоги під час виконання службових обов’язків, яку провели заступник Міністра охорони здоров’я Роман Богачев та заступник голови облдержадміністрації Андрій Запорожченко.

У нараді взяли учать директор Департаменту охорони здоров’я ОДА (стажист) Віталій Казека, представники міської влади м.Запоріжжя, керівники медичних закладів області та представники профспілок лікарів швидкої медичної допомоги.

- Трагічний випадок стався у Запоріжжі минулої п’ятниці, 24 травня: психічно хворий житель обласного центру викликав бригаду «швидкої», а коли медики прибули на місце, він напав на них з кислотою та побутовим льодорубом. У результаті загинула 29-річна вагітна фельдшер, яка пропрацювала на «швидкій» дев’ять років, лікар-кардіолог та другий фельдшер потрапили до лікарні. Ця ситуація в черговий раз доводить, що ми маємо повернутися до питання безпеки працівників «швидкої» - нашої передової ланки медичної галузі, - зазначив Андрій Запорожченко.

Як повідомив головний лікар обласної психічної лікарні Станіслав Паталах, підозрюваний страждає на хронічний психічний розлад з 1978 року та має ІІ групу інвалідності. За роки хвороби він понад 20 разів знаходився на лікуванні в медичних закладах. Щомісяця його оглядали лікарі, він проходив амбулаторне лікування та постійно приймав ліки. 21 травня чоловік був виписаний з останнього стаціонарного лікування. На той момент він знаходився в нормальному, спокійному стані і був безпечним для суспільства. Наступного дня він знову звернувся до лікарні, повідомивши про біль у серці та емоційне напруження. У відділенні його оглянули троє лікарів, і через два дні, після завершення процедур, виписали у задовільному стані.

- Я працюю на «швидкій» вже 18 років, і тільки з початку цього року викликав міліцію вже чотири рази, одного разу  довелося чекати на правоохоронців цілу годину. Переконаний, що для збереження здоров’я та життя медиків необхідно організовувати для них тренінги з психоаналізу, заняття з рукопашного бою, проводити консультації з представниками правоохоронних органів. Дуже важливо забезпечити автомобілі швидкої допомоги «тривожними кнопками», але для того, щоб допомога прибувала оперативно, доцільно заключити договори з охоронними фірмами, які б страхували міліцію, якщо вона не встигає прибути за викликом, - зазначив голова незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги Анатолій Сидоренко.

За словами медика, автівки «швидкої» необхідно обладнати відеореєстраторами, а лікарів забезпечити газовими балончиками та електрошокерами.

- Люди дуже негативно налаштовані по відношенню до медиків. Наприклад, з початку  року, викликаючи «швидку», деякі з них перевіряють секундоміром, скільки часу пройшло до прибуття бригади, і якщо ми не вклалися в десять хвилин, починають нас ображати, а інколи доходить до рукоприкладства. Необхідна соціальна реклама, яка б спонукала ставитися до нас по-людськи, - підкреслив Анатолій Сидоренко.

Підбиваючи підсумки наради, Роман Богачев зазначив, що Міністерство охорони здоров’я України готове ініціювати внесення змін до законодавства з метою безпечної роботи медиків, які працюють на «швидкій допомозі».

- На превеликий жаль, привід для цієї зустрічі трагічний, але ця ситуація в черговий раз доводить, що ми не просто люди, які працюють в одній галузі «від дзвінка до дзвінка», ми справжнє співтовариство, яке чує одне одного та допомагає в біді. Я дуже вдячний Анатолію Сидоренку, який підготував конструктивні пропозиції, які ми намагатимемося реалізувати на 100%. Мене непокоїть, що люди оцінюють якість надання медичної допомоги секундоміром, і це  доводить, що ми маємо підвищувати престиж професії медика, виховувати повагу до цієї складної та дійсно ризикової професії, - зазначив Роман Богачев.

Заступник міністра переконаний, що до вирішення цієї проблеми треба підходити комплексно: необхідно залучати правоохоронні органи та народних депутатів, вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи і, головне, умов праці на екстреній медичній допомозі в цілому.

Після наради Роман Богачев та Андрій Запорожченко відвідали постраждалих, які зараз проходять курс лікування в опіковому відділенні міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Служити та захищати: у Запоріжжі відзначили десяту річницю створення Національної поліції України

Автівки для відновлення та щоденних потреб: громади Запорізької області отримали нову спецтехніку

До уваги водіїв великовагового транспорту: на дорогах державного значення вводяться сезонні обмеження руху за високої температури повітря

Впродовж доби окупанти завдали 377 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Хвилина тиші там, де вирує студентське життя

Василівський район: виклики, здобутки та плани

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Запорізькій області стартує реєстрація на щорічну всеукраїнську акцію

Для військових та їхніх родин розширили соціальний супровід

Імена, що назавжди залишаться поруч

Не просто відпочинок: у Запоріжжі обговорили безпечну роботу басейнів в умовах війни

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025