Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підготовку до жнив у регіоні поставлено на наукову основу

16 червня 2014 - 13:16

У ході семінару-наради з питань організації та проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур, який проходив на базі Інституту олійних культур НААН України, заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації Олег Ніколенко зупинився на планах та перспективах проведення збиральної кампанії в регіоні.

Як повідомив посадовець, за посівними площами озимих зернових культур наша область посідає третє місце в Україні після Одеської та Миколаївської областей. Станом на 13 червня в районах області комплекс весняно-польових робіт практично завершено: посіяно 908 тис. га ярих культур - 109% до завдання, в тому числі ярих зернових і зернобобових - 263 тис. га (93%), соняшника - 530 тис. га  (124%) до запланованого.

Наразі деякі райони області вже приступили до збирання врожаю, зокрема  Кам’янсько-Дніпровський, Мелітопольський, Михайлівський.

Запорізьким аграріям  належить за 18-20 днів зібрати з 845 тис. га ранні зернові, зернобобові та технічні культури, у тому числі: озимих на зерно - 612 тис. га, ярих зернових і зернобобових - 202 тис. га, ріпака - 31 тис. га.

При цьому Олег Ніколенко наголосив на необхідності дотримуватись наукових рекомендацій щодо термінів жнив. Зволікання після повного дозрівання зернових призводить до значного недобору врожаю і різкого зниження якості зерна. За даними наукових установ, затримка з обмолотом пшениці на 15 днів призводить до втрати врожаю 4-5 ц/га, а 20 днів - 6-7 ц/га. Відповідно за добу втрачається в середньому 300 кг зерна з кожного гектара.

У ході семінару учасники отримали рекомендації щодо особливостей збирання ранніх сільськогосподарських культур у 2014 році, розроблені Центром наукового забезпечення агропромислового виробництва Інституту олійних культур НААН України.

Також представник обласної виконавчої влади зупинився на новітніх технологіях, які дозволяють отримувати високі результати. Так, усі рекомендації у цій сфері включені до Програми інвестиційно-інноваційного розвитку агропромислового виробництва та земельної реформи Запорізької області на період до 2020 року.

У господарствах, де виконуються всі технологічні процеси, використовується насіння високих репродукцій і застосовуються рекомендації науки, завжди отримують високі врожаї. Приміром, ТОВ «АФ «Комунар» Пологівського району по врожайності пшениці за 2013 вийшов на 50,3 ц / га, ТОВ «Енергія 2000» Мелітопольського району - 54,8 ц / га, ТОВ «Батьківщина» Гуляйпільського району - 46,4 ц / га.

За попередніми розрахунками запорізькі хлібороби планують зібрати близько двох млн. тонн зерна.

До збирання буде залучено 2685 зернозбиральних комбайнів, у тому числі 2602 од. власних та 83 залучених за договорами. Наразі рівень технічної готовності зернозбиральних комбайнів складає  97%.

Навантаження на комбайн під час збирання ранніх зернових культур у сільгосппідприємствах області з урахуванням залучених - 229 га.

Для проведення жнив ранніх зернових культур необхідно 14 тис. тонн дизельного палива і 4 тис. тонн бензину.

За підсумками семінару-наради голови районних державних адміністрацій отримали завдання - провести на місцях аналогічні наради із залученням науковців, представників зернових складів (елеваторів), Аграрного фонду, компаній, що надають послуги зі збору та перевезення зернових, та інспекцій.

Серед питань, які мають бути взяті на  особливий контроль, - стан розрахунків з власниками земельних та майнових паїв і виконанням зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів; підписання форвардних контрактів на поставку зерна; дотримання правил охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху під час збирання врожаю.

 

Довідково: із загального виробництва сільськогосподарських культур в Україні  Запорізька область виробляє 3,3% зернових, 8,3% соняшника, 2% картоплі та овочів.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Запоріжжя відзначило День податківця України: кращі співробітники податкової отримали нагород

Героям – шана, ветеранам – підтримка: рішення Координаційної ради при ЗОВА

Прогнози на врожай: потреби Запорізької області у продовольчому зерні будуть забезпечені у повному обсязі

Автопідйомники, бункеровоз та фургони: комунальники та прифронтова громада отримали нову та надійну спецтехніку

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Німецькі партнери продовжують підтримувати Запорізьку область: комунальні служби отримали гуманітарну допомогу від THW

«Ми підбиратимемо активність та техніки відповідно до потреб кожного», – тренер із дзюдо запрошує ветеранів долучитися до безоплатних занять

«Змінив кермо на автомат», – ветеран Володимир Кльоц про свій бойовий шлях, реабілітацію та життя на протезах

Паралімпійці Максим Ніколенко, Лев Кац та Михайло Попов стали амбасадорами проєкту з розвитку адаптивного спорту в Запоріжжі

Пенсійні виплати для військовослужбовців із інвалідністю: що важливо знати

Дружня, але запекла боротьба: у Запоріжжі пройшли змагання з веслування на тренажерах серед ветеранів

Ветерани та ветеранки можуть стати вчителями предмета «Захист України»: нові рекомендації від Мінветеранів та МОН