Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі лікарі переймають досвід військових колег з надання медичної допомоги в екстрених умовах

4 липня 2014 - 15:34

Запорізькі лікарі переймають досвід  військових колег з надання медичної допомоги в екстрених умовах

Міністерство оборони України спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації провели науково-практичну конференцію «Особливості надання медичної допомоги постраждалим в умовах надзвичайних ситуацій та військових дій».

У роботі конференції взяли участь головний хірург Міністерства оборони України  Анатолій Шудрак, начальник кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії Ярослав Заруцький, головний хірург військово-медичного клінічного центру південного регіону Михайло Каштальян, представники Департаменту охорони здоров’я ОДА, хірурги, анестезіологи, ортопеди-травматологи міст і районів області.

За словами організаторів, захід спрямований на вдосконалення надання кваліфікованої медичної допомоги постраждалим у зоні бойових дій на Донбасі та в лікувальних закладах Запорізької області, яка є прилеглою до зони військового конфлікту.

- Проведення  конференції дуже актуальне та своєчасне. В рамках  підготовки лікувальних закладів до прийому постраждалих із зони конфлікту на Донбасі завдяки таким фаховим зустрічам ми отримуємо необхідні теоретичні та практичні знання. Це й нові підходи в обробці операційних ран, вогнепальних поранень, робота по запобіганню ампутацій кінцівок за умови, якщо відновні операції неможливі. Звичайно, надавати медичну допомогу безпосередньо на полі бою ніхто не буде, необхідна насамперед своєчасна евакуація пацієнта до спеціалізованого центру. Етап надання першої медичної допомоги - це зупинка кровотечі, протишокова, знеболююча терапія. Якщо спеціалізована допомога буде надана протягом першої години, то ризик розвитку ускладнень зводиться до мінімуму, - прокоментував головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної роботи Департаменту охорони здоров’я ОДА Вадим Мартаков.

Головною проблемою наразі, за словами хірурга, є відсутність імунобіологічних препаратів - різноманітних сироваток та вакцин.  Міністерство охорони здоров’я  сьогодні займається пошуком джерел поставок ліків з Європи (раніше препарати отримували з Росії).

Учасники заходу також обмінялися досвідом  надання кваліфікованої медичної допомоги при синдромі тривалого здавлення, коли людина опиняється під завалами, обговорили доповіді та отримали відповіді фахівців на актуальні запитання.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Безпека та якісні знання: запорізькі школярі навчаються в облаштованому укритті

Трансформація освіти і науки в Україні: що вже зробили та які плани

Жодних рішень для громадянського суспільства без громадськості: як у Запорізькій області розвиватимуть місцеву демократію

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

Відкрита реєстрація на Всеукраїнський тренінг для молодіжних та дитячих громадських організацій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.05.2025

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 454 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1174-го дня війни

Підприємці Запоріжжя та області!

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

«Кількість випадків сказу тварин порівняно з минулим роком зменшилася вчетверо», – Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області