Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Децентралізація допоможе розв’язати багато проблем освітніх закладів

4 березня 2015 - 09:46

Під час робочої поїздки до Мелітополя заступник голови облдержадміністрації (стажування) Едуард Гугнін зустрівся з керівництвом та викладацьким колективом Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького.

- Я приїхав ознайомитися з ситуацією на місці. Потрібно спілкуватися, чути один одного. Кредиту довіри до влади майже немає. Владу часто сприймають, як щось вороже. Я хочу повернути довіру людей до влади. Влада повинна наблизитися до людей, - пояснив мету своєї поїздки посадовець

Едуард Гугнін поінформував присутніх про зміни, які очікують систему освіти в процесі реформування. Зокрема, дав роз’яснення щодо проведення вступної кампанії в поточному році.

- Для вступу будуть дійсні лише сертифікати ЗНО, отримані у 2015 році. Цей рік буде перехідним, а от з 2016 планується введення системи, за якою отриманий сертифікат буде дійсний три роки. Зараз чекаємо напливу дітей з тимчасово непідконтрольних державі територій, які приїдуть для продовження освіти або складання ЗНО. Формується база для їх проживання. Для них продовжили термін реєстрації до 20 квітня. При необхідності він буде пролонгований, - повідомив Едуард Гугнін.

Сьогодні освітяни зіштовхуються з проблемою різкого зменшення фінансування освітньої галузі з державного бюджету, під загрозою закриття опинилося багато навчальних закладів. Розв’язання  цих проблем посадовець пов’язує з реалізацією ідеї щодо децентралізації влади.

- Громада отримала можливість заробляти гроші і направляти їх на вирішення завдань у тій же освіті. Не держава вирішуватиме питання необхідності того чи іншого навчального закладу, а громада, виходячи з власних інтересів. Потрібно змінювати психологію – не очікувати, коли дадуть гроші, а самим їх заробляти, - пояснив  Едуард Гугнін.

Посадовець також відповів на запитання, які стосувалися освітніх субвенцій, роботи освітян, які досягли пенсійного віку тощо. Оскільки Мелітопольщина є мультикультурним регіоном, присутніх цікавила позиція Едуарда Гугніна щодо патріотичного виховання.

- Патріотизм не може бути нав’язаний, його потрібно виховувати. Запоріжжя -багатонаціональний край, і патріотизм має бути різнорівневим. Громадянин може і повинен бути патріотом свого етносу, свого міста, краю, але те, в чому ми всі маємо бути єдині – це в любові до нашого спільного дому – України, - зазначив Едуард Гугнін.

Підбиваючи підсумки зустрічі, посадовець закликав присутніх включитися до розробки проекту Стратегії розвитку регіону до 2020 року та вносити свої пропозиції.

Ректор університету Валентин Молодиченко подякував Едуарду Гугніну за відверту розмову та висловив сподівання, що традиція ведення прямого діалогу людей з владою буде продовжена.

 

 

Упроавління у справах преси та інформації

Читайте також

Жахлива ніч в Запоріжжі: внаслідок ворожої атаки «шахедів» зруйновані будинки, поранені люди

Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші для себе»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності

Обираючи правду: чому Україна вшановує пам'ять 8-го, а не 9 травня

Рівно на хвилину життя в місті завмирає: о 9:00 хвилиною мовчання в Запоріжжі вшановують загиблих під час війни українців

Чотири людини поранені внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1168-го дня війни

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни – 2025: не святкуємо, а вшановуємо

Адаптивний спорт в Запорізькій області: для ветеранів та членів їхніх сімей доступні безоплатні тренування з 24 видів спорту

Пільгові категорії розширено: відтепер ще більше дітей Захисників і Захисниць України можуть вступити до ліцеїв МВС

Україна стоїть, бо стоїть піхота