Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Офіс реформ розповів кирилівцям про економічну спроможність громад

19 червня 2015 - 13:12

Зростання закріплених доходів після об`єднання Кирилівської територіальної громади може становити 3,8 млн. грн., або 120%. Про це під час інформаційно-консультативної зустрічі із сільськими та селищними головами с. Кирилівка, Атманай, Давидівка, Охримівка, Шелюги, депутатами та членами виконкому цих територій повідомив керівник Запорізького Офісу Реформ Олександр Свистун.

Нагадаємо, згідно протоколу від робочої групи при Якимівській райдержадміністрації, в районі пропонується створити дві спроможних територіальні громади з центрами в смтЯкимівка та селищі Кирилівка.

Уважно вислухавши аргументи на користь об`єднання (адже децентралізацій ний процес може принести кирилівцям не тільки розширення повноважень, а й суттєві бюджетні переваги), керівники місцевих громад зізнались, що «не дозріли» до глобальних перетворень і перерозподілу владних повноважень. Як наголо вис Давидівський сільський голова Юрій Шило, вони не вбачають сенсу реформи місцевого самоврядування без комплексних податкової та бюджетної реформ. Керівників громади лякає відповідальність за утримання доріг, комунальної сфери та інших інфраструктурних об`єктів громади. Адже, за їхніми ж словами, вони не впевнені, що зможуть зібрати до бюджету необхідні кошти навіть в курортній Кирилівці (за інформацією представників Кирилівської селищної ради, з понад 400 баз відпочинку, які функціонують на Азовському узбережжі Кирилівки, офіційно зареєстровано всього 34).

- Можливо, досвід інших грoмад, якіоб’єднаються, стане для нас позитивним прикладом. Поки що ми не готові, - такий висновок зробили для себе нинішні керівники Кирилівки та сіл, які могли б увійти до спроможної територіальної громади.

Не надихнули жителів якимівського району й аргументи щодо створення муніципальної варти, яка є складовою частиною реформи. Її співробітники мають не тільки слідкувати за громадським порядком, а й за дотриманням земельного законодавства.

Як підкреслив директор Запорізького Офісу Реформ Олександр Свистун, об’єднання в спроможні громади – процес суто добровільний, та ті запорізькі громади, які вже висловили бажання об`єднатися, першими отримають значні переваги і економічні преференції.

 

Прес-центр Офісу Реформ

Читайте також

Запорізькі фермери отримали насіння від міжнародних партнерів

Іван Федоров про дезінформацію та фейки

«Чудово, що в нас є укриття – ми можемо відвідувати не тільки уроки, а й секції», – діти Кушугумської громади похизувалися міністру освіти України

Розвиток освіти в умовах воєнного стану – тема педагогічного форуму в Запоріжжі

ЄМК ДП «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці» – на приватизаційному аукціоні

«Хтось мав це робити»: у Запоріжжі вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

«Ми відчуваємо, що не самотні, адже нас підтримують та допомагають»: діти-сироти отримали ноутбуки від благодійників

Спортивне орієнтування: «Їжаки» з Запоріжжя шукають шлях до перемоги

Компенсації за працевлаштування ВПО: оновлено послугу на порталі Дія

Контррозвідка СБУ встановила особу резидента російського гру, який планував терористичний акт в багатолюдному місці Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 326 разів ударили по Запорізькій області