Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Офіс реформ розповів кирилівцям про економічну спроможність громад

19 червня 2015 - 13:12

Зростання закріплених доходів після об`єднання Кирилівської територіальної громади може становити 3,8 млн. грн., або 120%. Про це під час інформаційно-консультативної зустрічі із сільськими та селищними головами с. Кирилівка, Атманай, Давидівка, Охримівка, Шелюги, депутатами та членами виконкому цих територій повідомив керівник Запорізького Офісу Реформ Олександр Свистун.

Нагадаємо, згідно протоколу від робочої групи при Якимівській райдержадміністрації, в районі пропонується створити дві спроможних територіальні громади з центрами в смтЯкимівка та селищі Кирилівка.

Уважно вислухавши аргументи на користь об`єднання (адже децентралізацій ний процес може принести кирилівцям не тільки розширення повноважень, а й суттєві бюджетні переваги), керівники місцевих громад зізнались, що «не дозріли» до глобальних перетворень і перерозподілу владних повноважень. Як наголо вис Давидівський сільський голова Юрій Шило, вони не вбачають сенсу реформи місцевого самоврядування без комплексних податкової та бюджетної реформ. Керівників громади лякає відповідальність за утримання доріг, комунальної сфери та інших інфраструктурних об`єктів громади. Адже, за їхніми ж словами, вони не впевнені, що зможуть зібрати до бюджету необхідні кошти навіть в курортній Кирилівці (за інформацією представників Кирилівської селищної ради, з понад 400 баз відпочинку, які функціонують на Азовському узбережжі Кирилівки, офіційно зареєстровано всього 34).

- Можливо, досвід інших грoмад, якіоб’єднаються, стане для нас позитивним прикладом. Поки що ми не готові, - такий висновок зробили для себе нинішні керівники Кирилівки та сіл, які могли б увійти до спроможної територіальної громади.

Не надихнули жителів якимівського району й аргументи щодо створення муніципальної варти, яка є складовою частиною реформи. Її співробітники мають не тільки слідкувати за громадським порядком, а й за дотриманням земельного законодавства.

Як підкреслив директор Запорізького Офісу Реформ Олександр Свистун, об’єднання в спроможні громади – процес суто добровільний, та ті запорізькі громади, які вже висловили бажання об`єднатися, першими отримають значні переваги і економічні преференції.

 

Прес-центр Офісу Реформ

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 804-го дня війни

В Запорізькій області об’єднають медичні установи – допомога вузьких спеціалістів стане більш якісною та доступною

Перший з 40 нових потужних позашляховиків передали нашим захисникам на Запорізький напрямок

Запорізька область визначила переможців обласного етапу баскетбольного турніру проєкту «Пліч-о-пліч»

Я вважаю, що кожен чоловік може себе знайти в Збройних Силах, – майбутній військовослужбовець

Будівництво підземної школи в Біленьківській громаді Запорізького району дозволить забезпечити офлайн-навчанням усіх учнів громади

Як ветеранам і цивільним порозумітися: новий інформаційний проєкт

Запорізьких експортерів запрошують на віртуальну виставку в Йорданії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 291 раз ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 803-го дня війни

Звернення керуючого Запорізькою єпархією Православної церкви України єпископа Фотія напередодні поминальних днів