Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформаційні матеріали

Постановою Уряду України від 04.06.2015 № 389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

23 червня 2015 - 10:47

Порядок визначає механізм отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій); комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо - та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів); паливо; скраплений газ; користування телефоном, а також на встановлення квартирних телефонів.

Згідно з Порядком механізм надання пільг залежить від середньомісячного сукупного доходу сімей, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

За повідомленням Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у Запорізькій області порядок поширюється на майже 250 тисяч осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно з такими законами: Законом України "Про міліцію", Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", Законом України "Про освіту", Основами законодавства про охорону здоров`я, Законом України "Про бібліотеки і бібліотечну справу”, Законом України "Про захист рослин”, Законом України "Про жертви нацистських переслідувань", Законом України "Про охорону дитинства", Законом України "Про соціальний захист дітей війни", Законом України "Про культуру", Кодексом цивільного захисту України.

 

Пільги громадянам цих категорій надаються за рахунок субвенції з державного бюджету за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову пільгу (в 2015 році – 1710 грн.)

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія; соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності); доходи від підприємницької діяльності.

 

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичний осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи – до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи – до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткового мінімумів, установлених для працездатних осіб, для фізичний осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи – трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

 

Органи соціального захисту населення одержують від територіальних органів Пенсійного фонду України за результатами обміну електронними базами даних інформацію про суми пенсійних виплат і факт працевлаштування пільговиків та членів їх сімей, відомості про яких містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Територіальні органи Пенсійного фонду України подають на запит органів соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня отримання запиту інформацію про суми пенсійних виплат пільговиків та членів їх сімей, пенсії яким призначено відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

 

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять вищевказані доходи (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до органів соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за таких період.

У разі неподання документів орган соціального захисту населення повідомляє пільговика про необхідність подання відповідних документів для визначення права на отримання пільг.

 

Органи соціального захисту населення протягом десяти днів з дня отримання інформації визначають середньомісячний сукупний доход сім’ї в розрахунку на одну особу шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім’ї пільговика за попередній шість місяців на 6 і на кількість членів сім’ї.

 

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

 

Органи соціального захисту населення подають списки пільговиків, які мають право на отримання пільг:

-  житлово-експлуатаційним організаціям;

- житлово-будівельним (житловим) кооперативам;

- об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку;

-організаціям, що надають житлово-комунальні послуги,

-операторам (провайдерам) телекомунікацій;

- газопостачальникам;

- електропостачальникам;

- постачальникам твердого палива.

Органи соціального захисту населення надають в установленому порядку пільги готівкою для придбання твердого палива і скрапленого газу.

Органи соціального захисту населення надають пільговикам довідки для отримання інших видів пільг, які надаються з урахуванням доходу (безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування тощо), відповідно до законодавства.

 

Підприємства надають у встановленому порядку протягом шести місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.

 

Після закінчення шести місяців органи соціального захисту населення визначають право пільговика на отримання пільг на наступний період.

 

Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до десяти календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від територіальних органів ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від пільговиків.

 

Надання пільг припиняється:

 

- якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, -з місяця, в якому виявлене порушення;

- за заявою пільговика – з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу органів соціального захисту населення.

У разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується в судовому порядку.

Читайте також

Транспортну компанію, яка працює без дозвільних документів, виявив територіальний відділ «Укртрансбезеки»

Відстрочка для звільнених строковиків та бронювання працівників: представники ТЦК про зміни в законодавстві

«Запорізькі їжаки» мчать до перемоги

Навчання в змішаному форматі: діти радіють зустрічі з однокласниками та вчителями

У Запоріжжі колишні військовослужбовці та їх сім'ї зможуть пройти реабілітацію

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 256 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 791-го дня війни

Про пенсії ветеранів-чорнобильців говорили під час круглого столу

Світло культури в темряві війни: у Запоріжжі відбувся фестиваль фільмів національно-культурних товариств

США схвалили пакет військової допомоги: Україна отримає нове озброєння та посилить свою обороноздатність

Як в Запоріжжі оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю?