Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Офіс з питань підтримки впровадження децентралізаційної реформи у Запорізькій області налагоджує співпрацю з районами

17 березня 2016 - 16:06

Офіс реформ у Запорізькій області та представники Запорізького регіонального відділення «Асоціації міст України» продовжують серію поїздок по районах Запорізької області. Напередодні у складі команди на чолі з першим заступником голови Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем фахівці з децентралізаційної реформи відвідали Мелітопольський район, де зустрілись з головами та секретарями сільських рад.

Вже перше знайомство експертів Офісу з керівниками територій перетворилось на продуктивну консультативну зустріч. Роз’яснивши аспекти роботи Офісу, консультанти питань підтримки впровадження децентралізаційної реформи у Запорізькій області відповіли на найактуальніші для людей питання і налагодили подальшу співпрацю. Консультант Офісу з бюджетних питань Олександра Оляніна висловила впевненість, що заохочувати громади до об’єднання можна (і потрібно!) не тільки адміністративними, а, в першу чергу, економічними стимулами. За словами мелітопольців, їм вкрай не вистачає допомоги у формуванні бюджетів майбутніх громад і у вирішенні правових питань. Сприяння саме у цих питаннях їм гарантували представники Офісу реформ у Запорізькій області.

Нагадаємо, Запорізькою облрадою в липні минулого року затверджено Проект перспективного плану формування територій громад, яким передбачено створення 69 об’єднаних громад замість 299 існуючих. Кабінет Міністрів України затвердив план формування стосовно 52 Запорізьких громад. Проте сьогодні лише 75% території області мають затверджені Перспективним планом схеми об’єднання, а інші потребують доопрацювання. В Мелітопольському районі частково визначені перспективи створення об’єднаних громад: Вознесенської, Костянтинівської, Новгородківської, Новінської та Мелітопольської. Стосовно ж територій, які не увійшли до Плану, рішення поки що не прийнято.

Читайте також