Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жителі села Болгарка визначилися з новою назвою

5 серпня 2016 - 08:51

Жителі села Болгарка визначилися з новою назвою

За ініціативи місцевої громади у с. Болгарка Приморського району відбулися громадські слухання щодо перейменування населеного пункту.  Село було засновано болгарськими переселенцями у 1862 р. під назвою Романівна (за іншими джерелами – Романівка), а у 1926 році  названо на  честь Василя Коларова, одного з діячів болгарської компартії та Комінтерну.

Після прийняття Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» жителі довго вимагали залишити стару назву.  Виконуючи вимоги закону, обласна комісія з питань ліквідації символів тоталітаризму прислухалася до думки обласного болгарського товариства та обрала топонім Болгарка, що символізує повагу до жінки – берегині роду, зберігає історичну пам’ять про заселення Півдня нашої області. Пропозицію облдержадміністрації підтримали науковці Українського інституту національної пам’яті  та депутати Верховної Ради України. 

Проте люди залишилися при своїй думці. За ініціативи сільського голови Олега Павліченка провели подвірне опитування щодо перейменування. Понад 70% селян хочуть жити у Софіївці. За словами активістів, ця назва поєднує в собі пам’ять про перших поселенців та столицю сонячної Болгарії, а також мудрість, розважливість та глибоку віру жителів села.

Звертаючись до учасників зібрання, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив, що повернути стару назву не можна – це прямо заборонено законом. Також за умов російської агресії проти України недоречним є топонім «Романівка», пов’язаний з імператорською династією.

Посадовець поінформував, що перейменування має відбуватися у відповідності до вимог Закону України «Про географічні назви». Спочатку слід отримати погодження у Держгеокадастрі. Потім своє слово скажуть депутати районної, обласної ради та профільний парламентський комітет. Остаточне рішення – депутатами Верховної Ради України. Зважаючи на все це, процес може зайняти кілька років. Однак обласна влада завжди підтримує ініціативи людей, спрямовані на конструктивне владнання проблемних ситуацій.

Учасники зборів одностайно проголосували за перейменування села на Софіївку, їх позицію схвалили і депутати сільради. Тепер – справа за місцевими краєзнавцями та істориками, які мають довести автентичність нової назви, надати до центральних органів виконавчої влади відповідні історичні матеріали.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 27.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 27.03.2023, 397 доба

Сила України – це сила всіх, хто б’ється за Україну і хто допомагає. Звернення Президента 26.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 26.03.2023

Юрій Малашко привітав нацгвардійців з 9-ю річницею створення військового формування

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 26.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 26.03.2023, 396 доба

Саме повномасштабний програш Росії буде надійною гарантією від нових агресій та криз

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 25.03.2023

Громади Запорізької області отримали портативні джерела живлення від міжнародних донорів

За дві доби агресор завдав близько 200 ударів по території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 25.03.2023