Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Безкоштовний коворкінг-центр у Запорізькій обласній бібліотеці відкриває простір для співпраці

9 лютого 2017 - 16:38

У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці за підтримки облдержадміністрації офіційно відкрито безкоштовний коворкінг-центр «Спільно Hub». Центр уже працював у тестовому режимі з 14 грудня минулого року, а тепер відбулася урочиста церемонія його відкриття.

 Коворкінг-центр «Спільно Hub» - це проект громадської організації «Небо без кордонів», матеріальну підтримку якій надала благодійна організація «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», що діє за дорученням Уряду Німеччини. Працювати та навчатися, проводити заходи у центрі можуть внутрішньо переміщені особи та жителі Запорізької області. Проект став переможцем у конкурсі як такий, що спрямований на створення міського громадського простору для спільної роботи, реалізації освітніх та соціальних проектів, спілкування, творчості та пошуку взаєморозуміння. Зусилля учасників проекту спрямовані на інтеграцію вимушено переміщених осіб у місцеві громади через покращення зайнятості,  соціальної активності та згуртованості населення.

 -  Ця ідея реалізована громадськими організаціями спільно з найкращою в області бібліотекою. Коворкінг-центр стане додатковим майданчиком для розробки та реалізації нових ідей. Уже є план поєднати цей центр з іншими бібліотеками для спільної роботи. Найважливіше,  що у нас відкривається щось нове, бо ми саме зараз є свідками руйнування інфраструктури та культури в зоні бойових дій, у Авдіївці, загалом  на сході України. Ми ж на противагу руйнації створюємо, розвиваємося, єднаємося, - зазначив під час урочистого відкриття директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

 Президент громадської організації «Небо без кордонів» Ірина Дяченко та радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області Ганна Дворна щиро подякували всім, з ким співпрацювали під час організації коворкінг-центру, особливо Владиславу Мороко, який підтримав проект, коли він тільки зароджувався. Радник проекту від організації «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» Андрій Гарбуза повідомив, що зараз у Запорізькій, Харківський та Дніпропетровській областях реалізуються 20 проектів-переможців конкурсу для підтримки взаємодії громад та внутрішньо переміщених осіб. В.о. директора Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольга Волкова подякувала ініціативним активістам з громадської організації та наголосила, що бібліотека давно перестала бути книжковим сховищем і стала простором для самовдосконалення  та реалізації ідей. 

Окремо виділений простір для «Спільно Hub» на четвертому поверсі бібліотеки зможе одночасно вмістити до 25 осіб. Там уже є меблі, чотири комп’ютери,  ноутбуки, фототехніка, проектор, міні-кухня та інше обладнання. Весь простір вільно трансформується для потреб конкретного заходу або групи людей. Відвідувачі коворкінгу матимуть змогу працювати, вчитися, користуватися інтернетом, проводити тренінги, відвідувати курси фотомистецтва, комп’ютерної грамотності, майстер-класи,  проводити літературні вечори та інші заходи. А от комп’ютерні ігри, перегляд фільмів та інші розваги – під забороною. Щоб потрапити до коворкінг-центру, необхідно мати при собі читацький квиток. Його перше оформлення коштує 25 грн., а внутрішньо переміщені особи можуть отримати читацький квиток безкоштовно.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Запоріжжі продовжується модернізація закладів профтехосвіти

«Смачно та здорово!»: в Запоріжжі відбувся конкурс кухарів шкільних їдалень

Оцінка якості повітря за допомогою супутникових даних: Україна переймає досвід Фінляндії

Пенсійний фонд переглядає право на субсидію на новий опалювальний період: що треба зн

У Запоріжжі ветеранам допомагають пройти без черг медогляди та отримати необхідне лікування

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Широківська та Гощанська громади: співпраця триває

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Звичайні люди – надзвичайні задачі: унікальні відеозвернення бійців Сил спеціальних операцій ЗСУ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2025