Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Виведення ринку праці «з тіні» залишається серед головних завдань обласної влади

15 березня 2017 - 15:19

На засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, яке відбулося під керівництвом заступника голови ОДА Едуарда Гугніна, підбито підсумки роботи органів соціального захисту населення у 2016 році. У заході взяли участь директор Департаменту Ігор Мещан, керівники ради профспілок, представники райдержадміністрацій,  центрів соціального обслуговування, лідери громад, громадські активісти. Одним із питань порядку денного розглянуто стан ринку праці.

- У межах повноважень органів соціального захисту перебуває близько півмільйона жителів Запорізької області, фактично – кожен третій. Соціальна сфера також охоплює своєю діяльністю такі актуальні питання  як трудові стосунки, зайнятість, оплата праці, створення робочих місць, соціальне страхування, безпечна життєдіяльність, експертиза умов праці  та соціальне партнерство. Наші головні завдання на сьогодні – виведення ринку праці з «тіні» та створення нових робочих місць. Тільки так ми зможемо покращити соціальний та економічний стан жителів Запорізької області. Наразі за офіційними цифрами на одне вільне робоче місце претендує 32 безробітних. Проте біля 40% запоріжців працюють нелегально, без оформлення. Тож дві основні задачі для обласної влади – це детінізація трудових відносин та створення нових робочих місць, -  наголосив у своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

На розв’язання проблем трудових відносин в  області спрямовані Територіальна угода між  обласною державною адміністрацією та  обласною радою,  обласною федерацією роботодавців,  обласною радою профспілок на 2014-2016 роки, а також обласна тристороння угода про зайнятість та робочі місця.  Розпочато розробку проекту відповідної Територіальної угоди на 2017-2020 роки.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана, на кінець 2016 року відповідні територіальні угоди діяли на 20 територіях області. Крім цього, в реалізувалися три регіональні галузеві угоди:  у сфері житлово-комунального господарства,  освіти і науки, а також між територіальними органами Міндоходів у Запорізькій області та відповідною профспілкою.

За даними моніторингу за станом на 31.12.2016, з урахуванням підприємств малого бізнесу в області укладено та діяло 6350 колективних договорів.

Середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника області за 2016 рік становила 5081 грн., що становить 98 % від середнього її розміру по Україні (5183 грн.). За цим показником область у 2016 році посіла 4 місце серед регіонів України.

Створено Запорізький обласний координаційний комітет сприяння зайнятості населення, який діє задля вироблення консолідованої позиції сторін соціального діалогу щодо здійснення політики зайнятості, забезпечення реалізації прав громадян на працю та соціальний захист від безробіття. Відповідні координаційні комітети створено на 20 територіях області.

За даними моніторингу створення нових робочих місць, що здійснюється на державному рівні Міністерством соціальної політики України, у січні-листопаді 2016 року в області на нові робочі місця прийнято 17,2 тис. осіб. При цьому співвідношення між створеними та ліквідованими робочими місцями порівняно з попередніми роками значно покращилося і становило 228,1 % (за результатами 2015 року – 110,1 %).

За січень-листопад 2016 року виконання річного завдання Програми зайнятості щодо створення робочих місць склало 101 %.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Ілімдар Ходжаметов: «Кримські татари понад усе прагнуть наблизити перемогу і повернутися в Крим»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

76-річна жителька загинула від ворожого снаряду у тимчасово окупованому селі Нове Пологівського району. 53-річний чоловік отримав поранення внаслідок артудару по прифронтовому Оріхову

Євген Мироненко обговорив з сімейними лікарями проблеми в наданні ментальної допомоги

За підтримки Мінреінтеграції стартувала інформаційна кампанія «Листи до вільного Криму»

У Запоріжжі відбудеться Ярмарок вакансій для ВПО

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

“Наше завдання - стабільний розвиток усіх територій регіону”: в обласному центрі відбувся Форум відновлення

10 років окупації Криму: історія боротьби за півострів

Через комунікаційну складову платформи “Зроблено в Україні” бізнес зможе дати зворотній зв’язок Уряду щодо діяльності державних інституцій, - Юлія Свириденко

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

259 ударів по 11 населених пунктах завдали окупанти протягом доби