Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Громадське обговорення завершилося рішенням селян об’єднатися в громаду

12 червня 2017 - 13:00

У селі Дніпровка Вільнянського району відбулося громадське обговорення щодо об'єднання населених пунктів Дніпровської та Петро-Михайлівської сільських рад в об’єднану територіальну громаду з центром у селі Петро-Михайлівка.

Інформаційні консультації та роз'яснення щодо можливостей та переваг реформи децентралізації влади селянам надали фахівці у сфері впровадження реформи – начальник Управління містобудування та архітектури  облдержадміністрації Олександр Билим та експерт з децентралізації Запорізького ВП "Центр розвитку місцевого самоврядування" Аскад Ашурбеков. До обговорення також долучилися голова Вільнянської районної державної адміністрації Олександр Руденко та Петро-Михайлівський сільський голова Олександр Малик.

Олександр Билим наголосив, що створення об’єднаних територіальних громад є важливою складовою реформування всієї  держави.

- Децентралізація є фундаментом для інших реформ, зокрема освітньої та медичної. Ми побачили, що система вже працює, бо за останні два роки, з того часу як  почато територіальну реформу, вже об'єдналися і провели вибори 24 громади в Запорізькій області. На своєму прикладі вони показали, що реформа дає можливість розподілити бюджет так, як вважає за потрібне громада, і спрямувати кошти на найбільш пріоритетні напрямки. Наступним кроком після утворення об’єднаних територіальних громад  стане утворення нових районів. На сьогодні розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено перелік госпітальних округів у Запорізькій області, а саме: Запорізький, Василівський, Мелітопольский, Бердянський та Пологівський. Саме ці госпітальні округи в подальшому і можуть стати базою для майбутніх районів, - повідомив посадовець.

У свою чергу, Аскад Ашурбеков зупинився на основах самої реформи і більш детально розповів про переваги, які мають об’єднані територіальні громади. Жителям нових громад більше не потрібно буде орієнтуватися на районний центр, вони матимуть змогу самостійно вирішувати актуальні питання своєї громади. Крім цього,  реформа дає можливість самостійно співпрацювати з іноземними інвесторами і залучати додаткові кошти для свого розвитку.

Голова Вільнянської РДА Олександр Руденко підкреслив, що районна влада повністю підтримує реформу та надаватиме всебічну допомогу майбутній Петро-Михайлівській громаді на шляху її об’єднання.

У ході зустрічі селяни мали змогу отримати ґрунтовні відповіді від експертів на  їх запитання. Їм також  було запропоновано відвідати одну з громад, яка вже об’єдналася, та поспілкуватися з людьми, які пережили ті ж самі проблеми, хвилювання та сумніви під час створення громади.

Підсумком обговорення стало протокольне рішення про схвалення об’єднання Дніпровської сільської ради з Петро-Михайлівською сільською радою. Голосуванням присутні підтримали курс на об’єднання та порядок майбутніх обговорень, що  найближчим часом заплановано провести в інших населених пунктах Дніпровської сільської ради.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Розбір завалів і демонтаж на ДніпроГЕС досі тривають, – Іван Федоров

Європейський тиждень вакцинації: лікарі нагадують про важливість щеплень

Робота для людей з інвалідністю: держава компенсує витрати на створення інклюзивних робочих місць

Уряд України надає грантову підтримку для розвитку агросектору

Запальний черліденг: запорізькі дівчата відточують свою майстерність

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 514 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 789-го дня війни

«До нас приїжджають діти з сусідньої області, адже в нас є укриття, а значить – можливість навчатися офлайн», – директорка однієї зі шкіл Запорізького району

Понад 10500 ноутбуків отримали школярі Запорізької області від ЮНІСЕФ

Понад 200 коптерів та іншої техніки передали військовим на Запорізькому напрямку

«У Збройних силах України повинна бути гендерна рівність», – 29-річна Катерина вирішила приєднатися до захисників