Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область готова впроваджувати медичну реформу

20 жовтня 2017 - 15:17

У Запорізькому державному медичному університеті відбулась прес-конференція щодо реформування системи охорони здоров’я. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко, ректор університету Юрій Колесник, головні лікарі медичних закладів.

Як наголосив Едуард Гугнін, необхідність у реформуванні галузі охорони здоров’я назріла вже давно та наразі це стало просто необхідним як для медиків, так і для пацієнтів.

- Охорона здоров’я – це єдина сфера, яка стосується людини з моменту її народження та протягом всього життя. Ця тема є актуальною та важливою для всіх верств населення, не зважаючи на вік, стать, професію. Реформування системи буде проводитись поступово, зміни, які заплановано здійснити, будуть працювати кілька десятиліть. Реалізація низки заходів дозволить вивести медицину на високий рівень, значно поліпшити рівень надання медичних послуг, змінити недовірливе ставлення деяких людей до медиків та медицини взагалі. Майже 25 років ми лише говорили про реформу, а сьогодні ми розпочинаємо довгий шлях її реалізації, - відзначив посадовець.

Вчора Верховна Рада ухвалила законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно з кошторисом до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині.

Як пояснила Вікторія Клименко, «гроші йтимуть за пацієнтом» - людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти у медичний заклад, в якому працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

- У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги – за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. На інших рівнях – вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) вона буде запроваджена поступово до 2020 року. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на цих ланках - у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах – з наступного року не відбудеться. Тому люди як зверталися до сімейних лікарів, так це і будуть робити у наступному році, - наголосила Вікторія Клименко.

Також буде створено Національну службу здоров’я України, яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям за надання медичної допомоги людям. Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування.

- Обрати лікаря людина може незалежно від місця своєї прописки. Якщо ви вже маєте лікаря, який вас влаштовує, ви можете підписати угоду з ним, якщо ні, інший лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має понад 2 тисяч пацієнтів, - розповіла Вікторія Клименко.

Перехід на нову систему фінансування буде поступовим, на перехідний період частково буде збережено діючу систему фінансування медзакладів – через субвенцію місцевим бюджетам, як це відбувається зараз.

- У будь-якій реформі можуть бути її противники. Проте необхідність у зміні системи охорони здоров’я вкрай необхідна. Ми будемо поступово змінювати всю систему, буде розроблено чіткий механізм отримання медичних послуг. Також необхідно проводити роз’яснювальну роботу з населенням, що б люди зверталися за допомогою лікарів не лише тоді, як вже захворіли, а й заради профілактики, - підбив підсумки Едуард Гугнін.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«Завдяки підтримці – я можу!»: як державна допомога сприяє розвитку соціально відповідальних професій та бізнесу

«Підземні» школи та освітні реформи: робоча поїздка до Запоріжжя заступниці міністра освіти і науки України Надії Кузьмичової

Із дистанційки – у справжній клас: у Запорізькій області розпочалося навчання у восьмій «підземній» школі

«Наука має стати не просто статтею витрат у бюджеті, а новою сферою економіки», – заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов презентував план трансформації української науки

VR-технології, штучний інтелект та реальна стійкість: Запоріжжя відвідав заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: безоплатні тренування з важкої атлетики в Запоріжжі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.05.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 495 ударів по 13 прифронтових населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1183-го дня війни

«Підземна» школа буде затишною і комфортною для всіх»: учні, батьки та вчителі чекають на відкриття безпечного освітнього простору

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: безоплатні тренування з важкої атлетики в Запоріжжі

«Підліткові балачки»: в Запоріжжі Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко долучилася до молодіжного проєкту