Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Влада та волонтери дбають про соціально-психологічну реабілітацію воїнів АТО

23 жовтня 2017 - 12:52

За ініціативи волонтерського комітету при облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу», присвяченого проблемам соціально-психологічної реабілітації учасників Антитерористичної операції. Обговорити стан справ зібралися громадські активісти, науковці, представники Національного медичного корпусу, структурних підрозділів облдержадміністрації, медичних установ.

Тон дискусії задала керівник найбільшого в області центру соціальної підтримки військовослужбовців «Побратим» Світлана Алексєєва, адже одним із пріоритетних напрямків її команди є повернення колишніх бійців до нормального життя, гармонізація відносин у їхніх родинах, проведення тренінгів для дружин та дітей захисників. За словами волонтера, державні програми соціально-психологічної реабілітації іноді носять дещо формальний характер. Ветерани переважно відпочивають у непрофільних оздоровчих закладах.

На думку голови волонтерського комітету Романа П’ятигорця, ще одна причина неповноцінної адаптації – разючий контраст між життям на передовій та у мирному Запоріжжі. За 200 км від фронту війни ніби немає, а більшість наших земляків, на жаль, не готові належно зустрічати та розуміти українських воїнів.

Волонтер всеукраїнської кризової психологічної служби Ірина Номеровська наголосила, що найскладніше отримати консультацію фахівців у сільській місцевості. Через це фіксується підвищення рівня насильства у родинах АТО-вців, зростання кількості суїцидів. На її думку, необхідно створити умови для якісного доступу бійців до професійної консультації та допомоги. Для цього, за словами керівника обласного центру допомоги учасникам АТО Олексія Сквордякова, у найбільших містах варто створити спеціалізовані заклади, де на постійній основі працюватимуть два-три психологи, що пройдуть спеціальне навчання із профілактики та лікування наслідків військової травми. Кошти на перепідготовку можна передбачити у обласній програмі «Назустріч людям», а про оплату праці та утримання приміщень мають подбати місцеві бюджети. 

Підводячи підсумки дискусії, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко запропонував створити робочу групу, яка визначиться із форматом та механізмом створення центрів психологічної допомоги. Ініціатива має, насамперед, надходити з територій, а за реалізацію цього проекту повинні взятися небайдужі волонтери, посадовці, медики у містах та районах області. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Сміттєвоз та чотири автівки: комунальні підприємства та райадміністрації отримали нову спецтехніку

Запорізька область готується до зими разом із міжнародними партнерами

Запоріжець Роман Береговий став воїном в дев’ятнадцять і ветераном в двадцять три

Розвиток сили та витривалості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися тайським боксом

Безкоштовне навчання для ветеранів та людей з інвалідністю

Некабінетна дипломатія: майже 100 представників українських дипмісій – у Запоріжжі

Надія на молодь: у Києві відбувся Всеукраїнський молодіжний форум «Державотворець: покоління стійкості»

«Мапа голосів»: поетів Запорізької області запрошують долучитися до створення першої поетичної енциклопедії сучасної України

Як записатися до ЦНАПу без черг

Упродовж доби окупанти завдали 579 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Металурги Запоріжжя відзначили професійне свято

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.07.2025