Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «ФАПи без підключення до мережі Інтернет - це те ж саме, що автомобіль без двигуна»

28 березня 2018 - 15:56

Це заявив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль під час розгляду питання про об’єкти будівництва, завершення яких планується у 2018 році, на засіданні колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області.

Насамперед очільник регіону акцентував увагу на тому, що в рамках реформи сільської медицини Мінрегіон розробив типові проекти сучасних медичних амбулаторій для створення спроможних мереж первинної медичної допомоги у сільській місцевості.

- У понеділок я був у Мінрегіоні, де порушувалося питання створення сільських амбулаторій. Загальний кошторис на створення ФАПів становить 126 мільйонів гривень.  Ми одні з перших в Україні узгоджуємо мережу та  кількість і одразу переходимо до проектування. Тож на місцях мають бути виділені землі під будівництво цих об’єктів. Також дуже важливе питання – підключення до мережі Інтернет. Адже ФАПи без підключення до Інтернету -  це те ж саме, що автомобіль без двигуна. Тому в бюджетах районів потрібно передбачити фінансування на облаштування відповідних технологій швидкісного Інтернету. Нині Мінрегіоном розроблено чотири типові проекти будівництва амбулаторій з житлом для лікаря та без нього. Крім цього, маємо приділити увагу опаленню та водопостачанню. Це питання я триматиму на особистому контролі, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону додав, що будівництво нових амбулаторій є більш економічно вигідним, ніж ремонт старих і непридатних приміщень. Тож це питання стане одним із пріоритетних у 2018 році.

У свою чергу, в.о. директора Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Сергій Бєлєвцов доповів, що у 2018 році планується  введення в експлуатацію об’єктів, фінансування яких було розпочато у попередніх роках.

По перше, це об’єкти соціального призначення, а саме заклади охорони здоров’я. Серед них - реконструкція (І черга) обласного протитуберкульозного диспансеру кошторисною вартістю  69 184,485 тис. грн. З них на 01.01.2018 профінансовано 32 532,606 тис. грн.( у тому числі з обласного бюджету – 10 433,812 тис. грн., державного бюджету – 22 098,794 тис. грн.). У 2018 році на завершення проекту з державного фонду регіонального розвитку планується виділення коштів обсягом 32986,691 тис. грн. Також заплановано проведення реконструкції харчоблоку обласної клінічної лікарні кошторисною вартістю 26614,793 тис. грн. Профінансовано на 01.01.2018  14969,697 тис. грн. Продовжиться реконструкція лікувального корпусу КУ «Чернігівська центральна районна лікарня» кошторисною вартістю 1487,294 тис. грн., з яких профінансовано на 01.01.2018  623,785 тис. грн.

Плани щодо освітніх та культурних установ та закладів: будівництво шкільного стадіону Азовської ЗОШ I-III ст. кошторисною вартістю 2548,825 тис. грн., профінансовано 387,152 тис. грн., у тому числі з обласного бюджету – 141,753 тис. грн., державного бюджету – 255,366 тис. грн. У 2018 році на завершення проекту з державного фонду регіонального розвитку планується виділення коштів обсягом 1945,505 тис. грн. Реалізація проекту має важливе соціальне значення для всіх жителів села Азовське, оскільки будівництво стадіону створить сприятливі умови для культурного та оздоровчого розвитку школярів, молоді та всіх вікових категорій жителів села. Запланована реконструкція дитячого садка на 140 місць смт. Балабине Запорізького району. Орієнтовна кошторисна вартість об’єкта – 6 132,491 тис. грн., профінансовано  3 104,931тис. грн. Також планується будівництво басейну для ШВСМ у Запоріжжі. Стосовно закладів культурного призначення продовжиться реконструкція будівлі обласної філармонії у м. Запоріжжя. Орієнтовна кошторисна вартість об’єкта – 74 897,219 тис. грн., профінансовано 59 604,638 тис. грн. Нині завершуються роботи з відновлення систем вентиляції та кондиціонування, а закінчення робіт планується до липня поточного року.

Одним із найгостріших соціальних питань в  області залишається забезпечення сільських населених пунктів якісною питною водою. Основна проблема полягає в незадовільному стані об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства. Така ситуація призводить до значних втрат при транспортуванні, а також до погіршення якості питної води за рахунок її забруднення. Для покращення ситуації в області Департаментом капітального будівництва  проведено роботи та планується  завершення у 2018 році кількох об’єктів водопостачання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Цифрова система для інвестицій: у Запоріжжі понад 70 фахівців місцевого самоврядування поглибили свої знання про платформу DREAM

В Запорізькій області реформують психоневрологічні інтернатні установи соціального захисту населення

Будинок на Сталеварів, 16 майже готовий: у квітні мешканці зможуть повернутися у відремонтовані квартири

Комфорт і безпека: у запорізькому садочку відновили змішане навчання

Оформити статус члена сім’ї загиблого Захисника або Захисниці можна онлайн: як це зробити

Оформити статус члена сім’ї загиблого Захисника або Захисниці можна онлайн: як це зробити

Шоста «підземна» школа Запоріжжя готується зустріти учнів

Відкривайте, масштабуйте й розвивайте власну справу з Enterprise 360° на Дія.Освіта та Дія.Бізнес

Голос підтримки з-за океану: у США закликали допомагати Україні

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 426 ударів по 10 населених пунктах Запорізької област

Швидке реагування на надзвичайні події та правопорушення: у Матвіївській громаді запрацював Центр безпеки