Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня 2018 - 13:29

Шановні співвітчизники!

Друга світова війна є жахливою трагедією людства, під час якої знищено десятки мільйонів людей та піддано геноциду цілі народи. Вона назавжди залишиться для нас символом нагадування про те, як далеко можуть зайти тоталітарні режими у своєму прагненні нових завоювань та тотальному знеціненні людського життя. Пам’ять про ті події ще довго відгукуватиметься болем у серцях наступних поколінь.

Україна є однією з найбільш постраждалих країн у тій війні. Саме на нашій землі розгорнулися одні з найтрагічніших подій. Мільйони наших співвітчизників не повернулися додому, мільйони сімей не дочекалися своїх рідних. Катування і розстріли, депортації та концтабори – український народ пережив усі ці страхіття лише тому, що опинився на шляху чийогось прагнення переділити світ.

Переосмислюючи ті події, нас об’єднує глибокий біль та туга за полеглими українцями з усіх армій і з різних регіонів країни, які віддали своє життя за рідну країну чи стали безневинними жертвами тієї війни. Сьогодні українці знову, і не з власної волі, змушені терпіти тягар війни, підступно розв’язаної зовнішніми агресорами – російсько-терористичними окупантами. Гинуть найкращі сини і дочки країни, батьки втрачають дітей, а діти – своїх батьків.

Цивілізований світ об’єднується навколо нашої трагедії і демонструє тверду волю у стримуванні терористичного агресора. Україна опинилася на передовій формування нового світового порядку. Досвід України у стримуванні зовнішньої агресії та реалізації реформ в умовах гібридної війни є безпрецедентним, на який орієнтуватимуться більшість держав Європи у формуванні нових безпекових та оборонних політик.

Наше спільне завдання – докласти всіх зусиль, щоб припинити війну, яка виснажує економіку, промисловість, інфраструктуру, а найтрагічніше – нищить життя і здоров’я наших громадян. Україна знову страждає і зазнає руйнування від тоталітарного фанатизму, який приносить у сусідні країни лише горе і розруху.

Цього дня закликаю схилити голови та вшанувати пам’ять усіх жертв Другої світової війни хвилиною мовчання.

1939–1945 роки. Пам’ятаємо! Перемагаємо!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                            Володимир ГРОЙСМАН

Читайте також

Працівників ЦНАПів Запорізької області відзначили до Дня Незалежності України

«Чужого не треба. Своє не віддам»: право бути вільними ми захищаємо разом

Попри війну – з вірою у майбутнє: у Запоріжжі відзначили 35-річчя Незалежності України

«Молодь не чекає майбутнього – вона творить його вже сьогодні», – голова Регіонального молодіжного конгресу Аліна Рибальченко

Символ надії та боротьби: «Укрпошта» презентувала новий поштовий випуск до Дня Незалежності

«Я завжди думав, що можна зробити для України»: 100 років від дня народження Богдана Гаврилишина

Своя держава, свій вибір, своє майбутнє: Запоріжжя відзначило 35 років Незалежності України

Звернення Президента з нагоди Дня Незалежності України

Звернення Президента України з нагоди Дня Державного Прапора

За мир і пам’ять про полеглих: у День Незалежності України на Хортиці лунала молитва

Пам’ятаємо тих, хто виборює незалежність України

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.08.2026